FESB proslavio 53. rođendan

Dana 7. lipnja 2013. godine održana je svečana sjednica povodom proslave Dana Fakulteta.

Svečanoj sjednici je prisustvovalo dvjestotinjak gostiju, uglavnom bivših i sadašnjih djelatnika FESB-a, a od visokih uzvanika prisutni su bili prof. dr. sc. Ivan Pavić, rektor Sveučilišta s prorektorima, prof. dr. sc. Brankom Ramljak i prof. dr. sc. Tomislavom Kilićem, Darko Parić, promoćnik ministra uprave, dogradonačelnica Splita Aida Batarelo, čelnici sastavnica Sveučilišta u Splitu te srodnih tehničkih fakulteta iz Hrvatske.

53. rođendan FESB-u je čestitao rektor Pavić istaknuvši kako će nove generacije studenata koji upisuju ovaj Fakultet zasigurno znati iznaći modele razvoja Hrvatske te izaći na kraj s gospodarskom krizom. Okupljenima se obratio i naš fesbovac, pomoćnik ministra uprave Darko Parić.

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je dekan FESB-a prof. dr. sc. Srdjan Podrug. Kroz prezentaciju se osvrnuo na uspjehe djelatnika i studenata FESB-a, nastavnu i znanstvenu djelatnost te na informatizaciju, odnosno razvoj novih usluga za nastavnike i studente Fakulteta. Na kraju izvješća, nakon filma o razvoju novog weba Fakulteta, svečano je po prvi put pokrenut novi www.fesb.hr.

Znanstvenu strategiju FESB-a za razdoblje 2013.-2017. predstavio je prodekan za znanost prof. dr. sc. Dragan Poljak.

U drugom dijelu svečanosti nagrađeni su zaslužni studenti, znanstveni novaci, srednje škole, tvrtka i umirovljeni djelatnici.

Pohvalnice najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu

• Diplomski studij – Automatika i sustavi: Ivan Jadrić
  • Diplomski studij – Elektronika i računalno inženjerstvo: Zlatan Živković
  • Diplomski studij – Elektrotehnika: Teo Krtalić
  • Diplomski studij – Komunikacijska i informacijska tehnologija: Ivana Krešić i Anna Šušnjara
  • Diplomski studij – Računarstvo: Ante Dagelić i Ivo Leko
  • Diplomski studij – Strojarstvo: Dino Dežulović
  • Diplomski studij – Industrijsko inženjerstvo: Ivan Peko
  • Preddiplomski studij – Elektrotehnika i informacijska tehnologija: Miriam Bilać
  • Preddiplomski studij – Računarstvo: Bojan Vujatović
  • Preddiplomski studij – Strojarstvo: Vjekoslav Tvrdić
  • Preddiplomski studij – Industrijsko inženjerstvo: Ana Delaš

Pohvalnice znanstvenim novacima za rezultate ostvarene u znanstveno – istraživačkom radu u prethodnoj godini

• Jakov Krstulović Opara
  • dr. sc. Josip Lörincz

Zahvalnice školama kao školi iz kojih je najveći broj maturanata uspješno završilo neki od studijskih programa FESB-a u akademskoj godini 2011./2012.

• Elektrotehnička škola Split
  • III. gimnazija Split
  • Gimnazija dr. Mate Ujevića Imotski

Zahvalnica gospodarskom subjektu koji je u prethodnoj godini zaposlio najveći broj studenata koji su završili studij na FESB-u dodijeljena je

• Kompaniji Ericsson Nikola Tesla

Zahvalnice bivšim djelatnicima koji su otišli u mirovinu u prethodnoj godini:

• Dr. sc. Igor Duplančić, red. prof.
  • Dr. sc. Mirko Grljušić
  • Olga Jadrijević-Cvrlje
  • Veselin Masleša
  • Professor emeritus Nikola Rožić