FESB sveučilišni prvak u futsalu

Nakon srebra na Elektrijadi, FESB-ovci su u futsalu osvojili zlato na Sveučilišnom prvenstvu. Studenti FESB-a su u finalu pogotkom Jusipa Juretića slavili s 1:0 protiv ekipe Kemijsko-tehnološkog fakulteta. Jure Petković, član FESB-ove ekipe, je izabran za najboljeg golmana turnira, tijekom cijelog prvenstva primio samo jedan pogodak. Medalje su uručene i futsal ekipi studentica koje su na Sveučilišnom prvenstvu osvojile treće mjesto. Čestitamo!

U ponedjeljak je odigrano finale Sveučilišnog turnira u malom nogometu na malonogometnom terenu na Spinutu u kojem su studenti FESBa pobijedili kolege sa KTFa 1:0. Dominirali su u većem dijelu utakmice stalno prijeteći vratima KTFa sa raspoloživim vratarom na golu. Iako puno rjeđe i protivnicu su imali svoje šanse koje je uspješno zaustavljao naš Jure Petković, koji je proglašen za najboljeg golmana turnira. Od prolaska po skupinama nije primio gol. Pobjednički gol je postigao Josip Juretić.

Ovogodišnja liga (turnir) je ,po kvaliteti, bila najjača u posljednjih nekoliko godina, kada smo također igrali zapaženu ulogu stvarajući zrelu ekipu. Ovi momci mogu još najmanje 2. godine igrati zajedno, te uz još kojeg „nogometnog brucoša“ doći do toliko željene pobjede na Elektrijadi 2014.

Ekipu su vodili Husar Boris, Šakić Petar i prof. Ivan Granić, a igrali su: Petković Jure, Frano Ćavar, Juretić Josip, Vranić Filip, Igor Šuljić, Šakić Petar, Juretić Antonio, Strikić Marin, Dino Majić, Sentić Joško, Ezgeta Mario, Mladin Marko, Čurčić Krešimir, Sivrić Goran, Marko Galić, Bojan Vidović, Tino Cvitanušić.

Nakon 10. godina (kada smo također imali zapaženu ulogu – finale), igrala se i liga studentica, na kojem su naše kolegice osvojile 3. mjesto, pobijedivši kolegice sa Pravnog fakulteta sa 3:0. Igrale su: Ana Babić, Anamarija Ostojić, Boža Čerkez, Dajana Boban, Fani Bajić, Ivana Buhač, Ivana Sunara, Jelena Trutanić, Kristina Prce, Matea Pejić, Anita Jukić, Marija Jukić, Fani Bajić, Dajana Boban, Tina Baturina, Andrea Petrak, Alajbeg Antonija, a vodili su ih prof. Ivan Granić i kolegica Anita Jukić.