FESB Alumni Znanstveni kafić: Visoko školstvo u Hrvatskoj

Udruga bivših studenata FESB-a, FESB Alumni, poziva vas na novi znanstveni kafić na temu:

VISOKO ŠKOLSTVO U HRVATSKOJ

ide vrijeme, dođe rok,

Eto vraga skok na skok.

Predavač: prof. dr. sc. Petar Filipić, Ekonomski fakultet u Splitu Mjesto i vrijeme: Kavana Lvxor, četvrtak 24.10. u 18:30h

Paradigma liberalnog uništava milenijsku akademsku tradiciju temeljenu na neovisnosti znanosti i zajedničkom dobru, a oportunizam upravljača (Ministarstva) i politički poslovni ciklusi (Vlade) veličinu i strukturu proračuna visokog školstva i znanosti čine (u najmanju ruku) diskutabilnom.

Dođite u kavanu Lvxor na Peristilu i uz čašicu omiljenog pića, kolač, poslušajte i sudjelujte u razgovoru o desktrukciji izvrsnosti, financiranju, izborima u viša zvanja, sustavima ocjenjivanja, studentskoj sreći, ulozi sindikata, države, privatizaciji javnog visokog školstva, autonomiji visokog školstva.

Dobrodošli!