Prezentacija projekta Formula student FESB racing teama

22. listopada 2013.   od 17:00 do 18:00   A100 – amfiteatar

Prezentacija projekta, nakon koje će student iznijeti dojmova s natjecanja, te planove daljnjeg razvoja održat će se na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Sveučilišta u Splitu, dana 22.10.2013. u 17:00 sati u amfiteatru A100.

Od 13. – 16. rujna 2013. na stazi Riccardo Paletti u mjestu Varano de’ Melegari, Italija, održano je 9. međunarodno natjecanje Formula SAE Italy & Formula Electric Italy. Studenti s tehničkih fakulteta iz cijeloga svijeta natjecali su se u inovativnosti, projektiranju, izradi, prezentaciji i radnim karakteristikama, vlastitog trkaćeg vozila, prema pravilniku Formula Student.

Studenti Udruge Primijenjenog Strojarstva (UPS) s našeg Fakulteta prvi put su izašli na ovo najprestižnije natjecanje studenata, prošli su sve testove provedene od sudaca – vrhunskih inženjera iz vrha svjetske autoindustrije te automotorsporta i ostvarili odličan plasman u klasi 1C osvojivši 34. mjesto od 52. ekipe.