Uspjesi FESB-ovih veslača

Prošli i pretprošli vikend je bio u znaku akademskog veslanja. U Dubrovniku je 19. listopada 2013. godine održana Međunarodna sveučilišna veslačka regata Semper primus 2013“, a 26. listopada 2013. godine održani su 21. Veslački susreti osmeraca studenata strojarstva i brodogradnje na Jarunu u Zagrebu.

Iz Dubrovnika su nam se profesori vratili s osvojenim prvim mjestom (veslali su Domazet Željko, Gotovac Sven, Despalatović Marin i Granić Ivan). Nakon više uzastopnih pobjeda, Dubrovčani nam predlažu da u skoro vrijeme uvedemo golf u konkurenciji profesora, ali to bi bila već neka druga priča, iako se već spremamo.

U Zagrebu, na Jarunu se veslalo po prekrasnom vremenu s umjerenim bočnim vjetrom na stazi u konkurenciji studenata, studentica, profesora, asistentica te miješanim posadama djelatnika. Nastupili smo s tri posade: u konkurenciji studenata u osmercu, te „profesora“ i „asistentica“ u četvercu. Profesori (Domazet Željko, Despalatović Marin, Perković Toni, Parčina Tomislav i Granić Ivan) i asistentice (Vicković Linda, Sartori Lada, Kuzmanić-Skelin Ana, Škiljo Maja i Bovan Spomenka) su pobijedili s velikom prednosti ispred svojih kolega i kolegica iz Zagreba, Dubrovnika, Osijeka i Slavonskog broda, a što je najvažnije, sa zavidnom veslačkom tehnikom.

U glavnoj utrci studentskih osmeraca na 2000 m, naši su poveli do 1200 m, do kada su se odvojila četiri osmerca, sve u dužinu broda. Konačnom poretku, uz dugi i iscrpljujući finiš, je presudio veći broj aktivnih veslača u posadama iz Osijeka i Ljubljane. Osvojili smo 3. mjesto uz satisfakciju da smo pobijedili zagrebačke kolege 🙂 (veslali su Skelin Nikša, Batinić Zvonimir, Ančić Ante, Bitunjac Luka, Juradin Zddravko, Perić Marko, Pribudić Tomislav, Barbarić Mario i korm. Babič Rebeka).

2013-10-30T14:48:29.1234567+01:002013-10-30T14:48:29.1234567+01:00