Održana Radionica EIT ICT Labs xEurope Outreach Programme

Na FESB-u je 28. studenoga 2013. održana radionica xEurope Outreach Programme u organizaciji European Institute of Technology (EIT ICT Labs).

Program radionice xEurope (cross Europe) obuhvatio je teme o mogućnostima pokretanja poduzetničkih aktivnosti, uključujući i pokretanje start-up i spin-off tvrtki temeljenih na mogućnostima koje otvara informacijska i komunikacijska tehnologija (ICT). U radionici su sudjelovali znanstvenici, studenti i predstavnici tvrtki iz područja ICT-a.

U uvodnom dijelu radionice vodeći stručnjaci EIT ICT Labs održali su niz prezentacija vezanih uz inovacije i poduzetništvo u području ICT-a i aktivnosti EIT ICT Labs:

• Technology Evolution: what is going on, how to leverage it (Roberto Saracco)
  • Education-Research-Business (ERB) in the EIT ICT Labs (Roberto Saracco)
  • EIT ICT Labs Education – Opportunities for Croatia (Gert Guri)
  • EIT ICT Labs “Living Labs” (Paolo Magni)
  • EIT ICT Labs Business Development Accelerator (Paolo Magni)

U poslijepodnevnom dijelu radionice organizirani su izravni razgovori predstavnika start-up tvrtki i studenata sa stručnjakcima za razvoj poslova (Biz developers) o mogućnostima razvoja poduzetničkih ideja temeljenih na inovacijama.

Više o održanim radionicama možete saznati ovdje.