Studenti u posjeti tvrtki Manas

Dana 19. veljače 2014. održan je posjet studenata kolegija Objektno orijentirano programiranje, Geografski informacijski sustavi, kao i apsolvenata FESB-a tvrtki Manas u Splitu.

Tvrtka Manas se bavi razvojem web i mobilnih aplikacija za razne klijente uglavnom sa američkog tržišta, među kojima je možda najpoznatiji Sveučilište Harvard u Bostonu. Tvrtka se također bavi razvojem vlastitih softverskih i hardverskih rješenja za hrvatsko, kao i za svjetsko tržište.

Manas broji nešto manje od 150 zaposlenih, uglavnom bivših studenata FESB-a. Stoga je i cilj ovog posjeta bio da studenti vide kako usvojena znanja na fakultetu primijeniti u praksi, te kakvo je tipično radno okruženje u našoj struci.

Nakon prezentacije o tvrtki i projektima, studenti su posjetili odjel za automatiku i robotiku te se upoznali sa radom automatskog skladišta kojeg tvrtka Manas trenutno razvija.

Zahvaljujemo tvrtki  Manas na gostoprimstvu te vrlo zanimljivom i sadržajnom posjetu, kao i svim korisnim informacijama koje su nam pružili.

,/Date(1393842132000)/,author:Marjan Sikora}”2014-03-03T11:26:51.1950860+01:00