Održana radionica: EIT ICT Labs Outreach Programme Europe

Na FESB-u je 18. ožujka 2014. godine održana druga po redu radionica EIT ICT Labs Outreach Programme Europe u organizaciji European Institute of Technology (EIT ICT Labs), FESB-a i Ureda za transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu.

Misija EIT ICT laboratorija je pokretanje inovacija u području informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT). Mreža EIT ICT Labs obuhvaća središta u Berlinu, Eindhovenu, Helsinkiju, Londonu, Parizu, Stockholmu i Trentu.

Radionica je obuhvatila dvije cjeline:

1. Edukacijske aktivnosti EIT ICT Labs (diplomski studij, poslijediplomski studij, ljetne škole). Ovaj dio radionice vodili su profesor Maurizio Marchese, Department of Information Engineering (University of Trento) i Gert Guri, Education Manager (EIT ICT Labs).
  2. Aktivnosti u potpori inovacijama i pokretanju start-up, spin-off i spin-out tvrtki u području informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT) i prezentacija akceleratora Techpeaks. Ovaj dio radionice vodili su Fabio Carati, Business Developer (EIT ICT Labs) i Aleksandra Parcinska, New Business Creation (EIT ICT Labs).

U radionici je sudjelovalo ukupno 30 sudionika uključujući istraživače, studente i predstavnike tvrtki iz područja ICT-a (5 tvrtki).

autor: Dinko Begušić