Jakov Krstulović Opara obranio doktorsku disertaciju na Sveučilištu u Portu

Dana 7. travnja 2014. godine na Sveučilištu u Portu (Portugal) asistent s FESB-a Jakov Krstulović Opara je obranio doktorsku disertaciju pod naslovom “Information Theoretic State Estimation in Power Systems”

Kao temeljni doprinos istraživanja predložena je primjena paradigmi iz područja teorije informacija u estimaciji stanja elektroenergetskih sustava, s ciljem povećavanja robusnosti s obzirom na velike pogreške i topološku neodređenost.

Doktorski studij iz područja elektrotehnike i računarstva održan je na Fakultetu inženjerstva u Portu (Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto – FEUP). Rad na disertaciji vodio je mentor prof. dr. sc. Vladimiro Miranda. Znanstveno-istraživački rad proizašao je kao plod jednogodišnjeg studijskog boravka na institutu INESC TEC Porto te istraživanja na znanstvenom projektu “Gross Errors and Missing Signals”.

Doktorska disertacija dostupna je na poveznici.