FESB proslavio 54. rođendan

Dana 30. svibnja 2014. godine održana je svečana sjednica povodom proslave Dana Fakulteta.

Svečanoj sjednici je prisustvovalo dvjestotinjak gostiju. Među njima su bili predstavnici tvrtki i srednjih škola s kojima FESB ima dugogodišnju suradnju te bivši i sadašnji studenti i djelatnici FESB-a. Od visokih uzvanika prisutni su bili prorektori Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Branka Ramljak i prof. dr. sc. Tomislav Kilić, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, razvitak i EU integracije Splitsko dalmatinske županije Anđelko Katavić, gradonačelnik Kaštela Ivan Udovičić, čelnici sastavnica Sveučilišta u Splitu te srodnih tehničkih fakulteta iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

54. rođendan FESB-u je čestitala prorektorica Ramljak istaknuvši kako joj je uvijek iznimno zadovoljstvo posjetiti FESB te je istaknula brojne entuzijastične studentske projekte koji dolaze s našeg Fakulteta. Posebno je prisutne obradovala konstatacija prorektorice da je FESB perjanica Splitskog Sveučilišta

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je dekan FESB-a izv. prof. dr. sc. Srdjan Podrug. Kroz prezentaciju osvrnuo se na uspjehe djelatnika i studenata FESB-a, te na brojne aktivnosti koje su obilježili proteklu godinu.

U glazbenom dijelu programa nastupilo je mješovito pjevačko društvo “Mirta”.

U drugom dijelu svečanosti nagrađeni su zaslužni studenti, studentske udruge, doktorandi i poslijedoktorandi, srednje škole, tvrtka i umirovljeni djelatnici.

Pohvalnice najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu

• Preddiplomski studij – Elektrotehnika i informacijska tehnologija: Miriam Bilać
  • Preddiplomski studij – Računarstvo: Bojan Vujatović
  • Preddiplomski studij – Strojarstvo: Antonio Šojat
  • Preddiplomski studij – Industrijsko inženjerstvo: Ana Delaš
  • Stručni studij – Računarstvo: Martina Jokić
  • Diplomski studij – Automatika i sustavi: Ivana Nakić
  • Diplomski studij – Elektronika i računalno inženjerstvo: Jelena Matić
  • Diplomski studij – Elektrotehnika: Ivan Jerinić
  • Diplomski studij – Komunikacijska i informacijska tehnologija: Ivana Krešić i Anna Šušnjara
  • Diplomski studij – Računarstvo: Ante Perić i Anamarija Rađa
  • Diplomski studij – Strojarstvo: Dino Dežulović
  • Diplomski studij – Industrijsko inženjerstvo: Ivan Peko

Pohvalnice studentskim udrugama za sustavno promicanje Fakulteta

• DUMP udruga mladih programera
  • UPS Udruga primijenjenog strojarstva

Pohvalnice doktorandima za rezultate ostvarene u znanstveno – istraživačkom radu u prethodnoj godini

• Marko Kovač
  • dr. sc. Josip Maras

Zahvalnice školama kao školi iz kojih je najveći broj maturanata uspješno završilo neki od studijskih programa FESB-a u akademskoj godini 2012./2013.

• Elektrotehnička škola Split
  • III. gimnazija Split
  • V. gimnazija Vladimir Nazor Split

Zahvalnica gospodarskom subjektu koji je u prethodnoj godini zaposlio najveći broj studenata koji su završili studij na FESB-u dodijeljena je:

• Kompanija Ericsson Nikola Tesla

Zahvalnice bivšim djelatnicima koji su otišli u mirovinu u prethodnoj godini:

• mr. sc. Juraj Bonači
  • Ana Brnić
  • mr. sc. Mirjana Grbac
  • mr. sc. Ljubomir Kulišić
  • Dragica Kurtović
  • Ivanka Peruzović