Proslavljen Dan Sveučilišta i 40. obljetnica njegovog osnutka

Sveučilište u Splitu je u četvrtak 5. lipnja, u velikoj dvorani Medicinskog fakulteta svečano proslavilo svoj Dan i obilježilo 40. obljetnicu utemeljenja.

Uz članove splitske akademske zajednice svečanosti su nazočili i brojni uvaženi gosti. Nakon pozdravnih govora i rektorovog izvješća dodijeljene su nagrade i priznanja Sveučilišta u Splitu.

Plakete za izuzetan doprinos razvoju Sveučilišta u Splitu kroz istaknuti rad na znanstvenom, nastavnom i stručnom polju dodijeljene su:

• mr. sc. Juraju Bonačiju i
    • prof. dr. sc. Stanku Milunu.

Nagrade Sveučilišta u Splitu za znanstvena postignuća dodijeljene su:

• Nagrada “Ruđer Bošković” za znanstveno djelovanje u području prirodnih znanosti, prof. dr. sc. Ivici Puljku i
    • Nagrada “Nikola Tesla” za znanstveno djelovanje u području tehničkih znanosti, prof. dr. sc. Damiru Vučini.

Studenti su dobili nagrade za posebna postignuća, te je za izvannastavne aktivnosti nagrađena:

• Udruga primijenjenog strojarstva (UPS).

Dodijeljene su i potvrdnice redovitim profesorima izabranim u protekloj godini:

• prof. dr. sc. Mojmilu Ceciću,
    • prof. dr. sc. Draženu Živkoviću i
    • prof. dr. sc. Maji Štuli.

Opširnije o proslavi možete pročitati na mrežnim stranicama Sveučilišta.