Posjet studenata FESB-a Hrvatskoj ratnoj mornarici u Lori

Dana 05.06.2014. studenti Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje (FESB) u sklopu izbornog predmeta „Radiokomunikacije u pomorstvu“ (nositelj predmeta: izv. prof. dr.sc. Antonio Šarolić) stručnog studija smjera Elektronike posjetili su Hrvatsku ratnu mornaricu (HRM) u Lori.

Studente su već tradicionalno ugostili Odjel za komunikacijsko-informacijske sustave Zapovjedništva Hrvatske ratne mornarice, zatim Flotila Hrvatske ratne mornarice te Bojna OSMIO. Prilikom posjete studentima je održano predavanje na temu vojnih radiokomunikacijskih sustava u pomorstvu osmišljeno kao praktična nastava iz spomenutog izbornog predmeta.

U sklopu posjeta, studentima su predstavljene dvije raketne topovnjače u sastavu Flotile Hrvatske ratne mornarice; RTOP-41 Vukovar te RTOP-12 Kralj Dmitar Zvonimir.

autor: Damir Senić