Veslačke posade FESB-a pobjedama obilježile XXII. veslački susret osmeraca studenata strojarstva i brodogradnje Hrvatske

Na regatnoj stazi na Jarunu, u subotu, 11. listopada 2014. godine, u organizaciji Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu i Veslačkog saveza Zagreba, pod pokroviteljstvom ministra znanosti, obrazovanja i sporta, rektora Sveučilišta u Zagrebu i predsjednika Gradske skupštine grada Zagreba, održan je XXII. veslački susret osmeraca studenata strojarstva i brodogradnje Hrvatske.

Nastupili smo u četiri utrke i osvojili tri prva mjesta i jedno treće. U konkurenciji profesora smo bili bolji od kombinirane posade Medicine i VK Zagreb, a u konkurenciji profesorica-asistentica, bili smo bolji od posade FSB-a iz Zagreba. Studenti su se utrkivali na 500 m i 2000 m. Na 500 m su veslali u osmercu iz ’87 te im je u foto-finišu pripalo 3. mjesto. U glavnoj utrci programa, na 2000 m, za koju smo uspjeli dobiti solidan brod, mogli smo pokazati kvalitetu i pobijediti s velikom prednosti ispred kolega s FSB-a i osječkog Sveučilišta. Naše posade veslale su u sastavu:

• četverac s kormilarom za profesore: Željko Domazet, Vesna Pekić, Toni Perković, Marin Despalatović i  kormilar Ivan Granić,
    • četverac s kormilarom za profesorice-asistentice, Linda Vicković, Lada Sartori, Ana Kuzmanić-Skelin, Maja Škiljo i kormilar Ivan Granić, te
    • studentski osmerac: Jakov Bumbak, Tomislav Pribudić, Ivan Županović, Andrija Selestrin, Ante Ančić, Dražen Čulin, Zvonimir Batinić, Alen Banovac i kormilar Matej Čeh.

Čestitamo svim sudionicima.

Koristimo priliku predstaviti film  (https://www.youtube.com/watch?v=I7b0JH74mDw ) u produkciji Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu s 20. jubilarne regate i obilježavanja obljetnice veslanja na Fakultetima strojarstva i brodogradnje u čemu smo ne samo sudionici, nego osvajači odličja i partneri, od samog početka.

autor: Ivan Granić