Započela DUMP „Škola osnova programiranja“

U subotu, 11.10. održano je prvo od četiri predavanja ciklusa “Škola osnova programiranja”. Ciklus je namijenjen svima koji se žele okušati u svijetu programiranja, a da je takvih mnogo pokazuje rekordna posjećenost prvog predavanja. Predavanja su u potpunosti besplatna i nisu usmjerena nekom određenom uzrastu.

DUMP Udruga mladih programera već 6. godinu zaredom organizira ciklus predavanja „Škola osnova programiranja“. Na toplo subotnje popodne 11. listopada, kad su ostali Splićani štali Rivom ili bili na piciginu na Bačvicama, preko 200 djece, studenata i ljudi srednjih godina okupilo se da bi naučili osnove programiranja. Popunjenost najvećeg amfiteatra na FESB-u pobudilo je nadu kako u predavačima, tako i u samom dekanu, da još ima entuzijasta za programiranje. Predavanje je počelo predstavljanjem udruge DUMP, njezinim aktivnostima te vizijom i misijom. Posebno je naglašena jako velika podrška FESB-a, te koliko im znači velika posjećenost predavanja.

Nakon DUMP-a je nastupio dekan FESB-a, Srdjan Podrug, koji je predstavio Fakultet, prostorije, djelatnike te usluge koje Fakultet ima. To je bila odlična prilika da pred toliko velikom i raznolikom publikom prezentira koliko su FESB i DUMP isprepleteni zbog mnoštva projekata i usluga koje su proizašle iz te suradnje.

Nakon predstavljanja DUMP-a i FESB-a, predsjednik DUMP-a Marko Matijević najavio je da DUMP taj dan dobiva prvog počasnog člana – dekana Srdjana Podruga. Dumpovci su se počasnim članstvom željeli zahvaliti dekanu za potporu koju je iskazivao Udruzi još od vremena kad službeno nije ni postojala, a koja se nastavlja kroz sve ove godine.

Samo predavanje Škole osnova programiranja je započelo živopisnom usporedbom programiranja i izrade koktela, tijekom kojeg je publika (ne znajući) programirala predavača da napravi koktel. Pri samom kraju predavanja, kao motivaciju za iduće predavanje, „Kontrola toka“, prisutni su posvjedočili spektakularnom kvizu „Uzmi ili zamijeni“ održanim pod budnim okom Davora Pavičevića.

Dan nakon ciklusa, u nedjelju, održane su radionice na kojima su svi prijavljeni mogli u praksi primijeniti ono što su naučili dan prije. Prijavljenih za radionice je bilo 100, čime su dvije grupe od po 50 ljudi popunile najveći računalni laboratorij na FESB-u. Iako umorni nakon ispunjenog vikenda, dumpovci su oduševljeni rekordnim brojem prisutnih kako na predavanju, tako i na radionicama, te vas pozivaju da im se pridružite i na iduća 3 predavanja.

Za više informacija posjetite službeni DUMP Web, gdje se nalaze informacije o svim prethodnim ciklusima koje su dumpovci organizirali.

autor: Nataša Munitić