Code camp i European Fusion Physics Workshop

FESB u suorganizaciji s Institutom Ruđer Bošković organizira dva prestižna događaja vezana za konzorcij Euro-fusion,

U mjesecu studenom i početkom prosinca u organizaciji Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje i Instituta Ruđer Bošković održat će se dva prestižna događaja vezana za konzorcij Euro-fusion:

• Code camp of “Code development for integrated modelling” EUROfusion Work Package (10.-21. 11. 2014., FESB-Split) – radni sastanak koji se održava jednom godišnje s ciljem zajedničkog rada na problemima koji se rješavaju unutar radnog paketa WP-CD u okviru Konzorcija Euro-fusion. Na radionici sudjeluje oko 80 istraživača iz čitave Europe.
    • EFPW 2014, 22nd European Fusion Physics Workshop (30.11.-03.12. 2014., Radisson Blu Resort-Split) – European Fusion Programme Workshop predstavlja centralni skup u okviru Konzorcija Euro-fusion, s ciljem strateškog planiranja daljnjeg razvoja fuzijskih istraživanja u Europi. Na radionici sudjeluje između 100 i 120 čelnih ljudi iz nacionalnih fuzijskih asocijacija iz čitave Europe.