Studentica FESB-a Barbara Matić obranila Svjetsku juniorsku titulu u judu!

Hrvatska judašica Barbara Matić, studentica druge godine elektrotehnike i informacijske tehnologije na FESB-u, u Sjedinjenim Američkim Državama, je obranila svoju zlatnu medalju s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva za juniore.

Barbara je u finalu je bila bolja od predstavnice Velike Britanije Ebony Drysdale Daley, koja nije ni bila približno razini naše natjecateljice. U prvom kolu je pala Brazilka Mariana Veiga, nakon samo minute borbe, u drugom kolu pobjedila je predstavnicu Njemačke Leu Pueschel. Četvrt-finale, zasigurno i najteža Barbarina borba bila je protiv Sanne Van Dijke (NED), od koje je poražena u finalu EP-a odlukom sudaca. Barbara je i u toj borbi ostala smirena te pobjedila. U borbi za finale pobjedila je Melissu Heleine iz Francuske.

Barbara, čestitamo na velikom uspjehu!

Više informacija na stranicama Hrvatskog judo saveza i International judo Federation s kojih su preuzete fotografije.