Međunarodna znanstvena konferencija SoftCOM 2015

23. međunarodna znanstvena konferencija o softveru, telekomunikacijama i računalnim mrežama SoftCOM 2015 održat će se u Bolu, otok Brač 16.-18. rujna 2015.

I ove godine tehnički sponzor konferencije SoftCOM je najutjecajnija svjetska udruga za promicanje znanstvenog i stručnog rada u području elektrotehnike i računarstva – IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), odnosno IEEE Communications Society (IEEE ComSoc) sa sjedištem u New Yorku. Predsjednik organizacijskog odbora je dr. sc. Siniša Krajnović, dopredsjednik i voditelj jedinice Development Unit Radio tvrtke Ericsson, Švedska.

Tehnički program konferencije obuhvatit će niz tehničkih sjednica, više simpozija/specijalnih sjednica posvećenih aktualnim temama uključujući RFid Technologies and the Internet of Things, Smart Environment Technologies, Ad Hoc and Sensor Networks, Green Networking, QoS in Wired and Wireless Networks, te Environmental Electromagnetic Compatibility.

Pored znanstvenog dijela konferencije održat će se i stručna radionica posvećena temama iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije te Gospodarski forum.

Program Gospodarskog foruma obuhvatit će tri radionice i niz pozvanih predavanja uz sudjelovanje predstavnika akademske zajednice, vodećih tvrtki iz područja ICT-a i nacionalnih agencija.  Workshop on Software Engineering in Practice organizira dr. sc. Darko Huljenić, Ericsson Nikola Tesla, Zagreb.

Workshop on Innovation in ICT organizira se u suradnji s Uredom za transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu. Predstavnici akademskih ustanova, vodećih ICT tvrtki i agencija razmatrat će mogućnosti suradnje u razvoju inovacijskog ekosustava i potpori inovacijama u području ICT-a.

U okviru posebne radionice održat će se prezentacija studentskih projekata izrađenih u okviru studentske ljetne radionice tvrtke Ericsson Nikola Tesla u suradnji Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje. Radionicu organizira voditelj projekta dr. sc. Saša Dešić, Ericsson Nikola Tesla.

Rok za podnošenje radova za tehnički dio konferencije je 1. lipnja 2015.

Više informacija o znanstvenoj konferenciji SoftCOM 2015 dostupno je na adresi: http://www.fesb.hr/SoftCOM ili IEEE ComSoc adresi http://www.comsoc.org/calendar/month/2015-09.

autor: Nikola Rožić i Dinko Begušić