FESB svečano obilježio 55. obljetnicu

Dana 29. svibnja 2015. godine održana je svečana sjednica povodom proslave Dana Fakulteta.

Svečanoj sjednici je prisustvovalo tristotinjak gostiju. Među njima su bili predstavnici tvrtki i srednjih škola s kojima FESB ima dugogodišnju suradnju te bivši i sadašnji studenti i djelatnici FESB-a. Od visokih uzvanika prisutni su bili župan Splitsko-dalmatinske županije Zlatko Ževrnja, pročelnik Službe za kulturu, umjetnost i staru gradsku jezgru u Gradu Splitu dr. sc. Siniša Kuko, zapovjednik Hrvatske ratne mornarice komodor Petar Stipanović, rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, prorektori Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Rosanda Mulić i prof. dr. sc. Alen Soldo, čelnici sastavnica Sveučilišta u Splitu te srodnih tehničkih fakulteta iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

55. rođendan FESB-u su čestitali župan i rektor istaknuvši značaj FESB-a za Splitsko-dalmatinsku županiju i Sveučilište u Splitu.

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je dekan FESB-a izv. prof. dr. sc. Srdjan Podrug. Kroz prezentaciju osvrnuo se na uspjehe djelatnika i studenata FESB-a, te na aktivnosti koje su obilježili proteklu godinu.

U glazbenom dijelu programa nastupilo je mješovito pjevačko društvo “Mirta” i studentica prve godine preddiplomskog studija računarstva i državna doprvakinja u solo pjevanju Ivona Bosančić.

U drugom dijelu svečanosti nagrađeni su zaslužni studenti, poslijedoktorand, srednje škole, tvrtka i umirovljeni djelatnici te su prvi put dodijeljene nagrade Hrvoje Dujmić.

Pohvalnice najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu

• Diplomski sveučilišni studij – Automatika i sustavi: Ivana Klisura,
    • Diplomski sveučilišni studij – Elektronika i računalno inženjerstvo: Željana Nejašmić,
    • Diplomski sveučilišni studij – Elektrotehnika: Petra Odžak,
    • Diplomski sveučilišni studij – Komunikacijska i informacijska tehnologija: Marija Bilobrk,
    • Diplomski sveučilišni studij – Računarstvo: Josip Bojčić,
    • Diplomski sveučilišni studij – Strojarstvo: Petra Bagavac,
    • Diplomski sveučilišni studij – Industrijsko inženjerstvo: Maša Bulatović,
    • Preddiplomski sveučilišni studij – Elektrotehnika i informacijska tehnologija: Josip Labrović,
    • Preddiplomski sveučilišni studij – Računarstvo: Marijan Barišin i Zrinka Fiamengo,
    • Preddiplomski sveučilišni studij – Strojarstvo: Denis Plavljanić,
    • Preddiplomski sveučilišni studij – Industrijsko inženjerstvo: Josip Topčić,
    • Preddiplomski stručni studij – Elektrotehnika: Luka Zečević,
    • Preddiplomski stručni studij – Računarstvo: Ante Banovac.

Pohvalnice doktorandima i poslijedoktorandima za rezultate ostvarene u znanstveno – istraživačkom radu u prethodnoj godini

• dr. sc. Petar Šolić

Zahvalnice školama kao školi iz kojih je najveći broj maturanata uspješno završilo neki od studijskih programa FESB-a u akademskoj godini 2012./2013.

• III. gimnazija Split
    • Elektrotehnička škola Split
    • Gimnazija dr. Mate Ujevića Imotski
    • Tehnička škola Šibenik