Okrugli stol „Usluga unapređenja sustava upravljanja zgradom u računalnom oblaku – rezultati projekta ENHEMS-Buildings“ i Istraživački seminar o energetski učinkovitim zgradama

29. lipnja 2015.
 od 09:30 do 17:00
A103, Predavaonica

Okrugli stol Usluga unapređenja sustava upravljanja zgradom u računalnom oblaku – rezultati projekta ENHEMS-Buildings i Istraživački seminar o energetski učinkovitim zgradama u organizaciji Sveučilišta u Splitu, Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje (FESB) i projekta ENHEMS-Buildings održat će se u ponedjeljak 29. lipnja 2015. u dvorani A103 FESB-a, s početkom u 09:30.

Projekt ENHEMS-Buildings – Unapređenje kapaciteta istraživanja, razvoja i transfera tehnologije vezanih uz sustave gospodarenja energijom u zgradama (http://www.enhems-buildings.fer.hr) provodi Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) u suradnji s Državnim hidrometeorološkim zavodom (DHMZ), te tvrtkama Elma Kurtalj d.o.o. (ELMA) i Hrvatski Telekom d.d. (HT), a sufinancira ga Europska unija kroz Europski fond za regionalni razvoj.

Događanja su otvorena za sve zainteresirane istraživače i tvrtke uz prethodnu najavu na e-mail mario.vasak@fer.hr.

Detaljniji program događanja:

Dio I. Okrugli stol Usluga unapređenja sustava upravljanja zgradom u računalnom oblaku – rezultati projekta ENHEMS-Buildings (09:30-12:00)

• ENHEMS-Buildings – projektna ideja, partneri i uloge (Izv. prof. dr. sc. Mario Vašak, Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER), koordinator projekta ENHEMS-Buildings)
    • Meteorološka podrška energetski učinkovitom zgradarstvu (Doc. dr. sc. Kristian Horvath, Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ), partner na projektu)
    • Prijenos i upravljanje podatcima sa senzora i aktuatora zgrade – ENHEMS-Buildings i BrightCore (Ninoslav Kurtalj, Elma Kurtalj d.o.o., suradni partner na projektu)
    • ENHEMS-Buildings: upravljanje i estimacija u zgradi za smanjenje operativnih troškova njenog rada (Izv. prof. dr. sc. Mario Vašak, FER)
    • ENHEMS-Buildings – perspektiva usluge gospodarenja energijom u zgradama (Mr. sc. Ružica Gajić, Hrvatski Telekom d.d., suradni partner na projektu)

Pauza za ručak (12:00-13:00)

Dio II. Istraživački seminar o energetski učinkovitim zgradama (13:00-17:00)

Blok II.1 – Predstavljanje istraživačkih aktivnosti vezanih uz energetski učinkovite zgrade na Sveučilištu u Splitu (13:00-15:00)

• Izv. prof. dr. sc. Sandro Nižetić (FESB): Istraživanje mogućnosti integracije hibridnih energetskih sustava u zgradama (30 minuta)
    • Dr. sc. Miro Bugarin (FESB): Razvoj konstrukcijskih inteligentnih sustava ostakljenih i ventiliranih ovojnica zgrada (30 minuta)