Radionica projekta INSENT: „Analiza stanja i mogućnosti hrvatske industrije u odnosu na Industriju 4.0“

13. srpnja 2015.
 od 10:00 do 14:00
A302, Predavaonica

U sklopu projekta Hrvatske zaklade za znanost Inovativno, pametno poduzeće (INSENT)“, koji vodi prof. dr. sc. Ivica Veža, održat će se jednodnevna radionica „Analiza stanja i mogućnosti hrvatske industrije u odnosu na Industriju 4.0“. Na radionici će se predstaviti analiza stanja hrvatske industrije napravljena prema anketi na koju je odgovorilo 161 industrijsko poduzeće, te na temelju intervjua s 28 managera industrijskih poduzeća. Rezultati analize dat će odgovor na pitanje koliko je hrvatska industrija daleko od Industrije 4.0.

U cilju provođenje benchmarkinga s Njemačkom, gdje je i postavljen koncept Industrije 4.0 pozvano je dvoje istraživača iz Njemačke: Prof.Dr.-Ing. Vera Hummel ESB s Business School Reutlingen i Dipl.-Ing. Burkhard Schallock s instituta  Fraunhofer-IPK Berlin. Oni će prezentirati svoja iskustva u uvođenju koncepta Industrije 4.0, te preporučiti smjernice za približavanje hrvatskih poduzeća svjetskoj konkurenciji.

Radionica projekta INSENT „Analiza stanja i mogućnosti hrvatske industrije u odnosu na Industriju 4.0“  održat će se na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje (FESB) u Splitu, dana 13. srpnja 2015. u dvorani A302 s početkom u 10:00 sati.

Radionica ima sljedeći raspored:

10:00 – 10:15  Uvod u radionicu

10:15 – 11:00  Prof. dr.sc. Ivica Veža: Analiza rezultata istraživanja hrvatskih poduzeća

11:00 – 11:45  Dipl.-Ing. Burkhard Schallock: Industrija 4.0 u Proizvodno-tehnološkom centru Berlin

11:45 – 12:00  Pauza za kavu

12:00 – 12:45  Prof.dr.-Ing. Vera Hummel: Tvornica koja uči (Learning Factory) na Sveučilištu Reutlingen

12:45 – 13:30  Okrugli stol o mogućnostima razvoja hrvatskih poduzeća prema Industriji 4.0

13:30                Zajedničko druženje uz ručak

Sudjelovanje na radionici je besplatno i otvoreno za sve zainteresirane poduzetnike, kao i članove akademske zajednice, a svoj dolazak potrebno je najaviti na e-mail: iveza@fesb.hr