Natječaj za nastavnika, suradnike i stručnog savjetnika

Sveučilište u Splitu, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, objavljuje

Za izbor:

1. jednog nastavnika u znanstveno-nastavno zvanje redovitog profesora u trajnom zvanju za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje elektrotehnika, grana elektroenergetika i odgovarajuće radno mjesto;
    2. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje temeljne tehničke znanosti, grana tehnička mehanika (mehanika krutih i deformabilnih tijela), na određeno vrijeme;
    3. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje strojarstvo, grana opće strojarstvo (konstrukcije), na Katedri za elemente strojeva, na određeno vrijeme;
    4. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje elektrotehnika, grana elektroenergetika, na određeno vrijeme;
    5. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje elektrotehnika, grana elektronika, na Katedri za arhitekturu računala i operativne sustave, na određeno vrijeme;
    6. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje elektrotehnika, grana elektronika, na Katedri za digitalne sustave i mreže, na određeno vrijeme;
    7. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje prirodnih znanosti, polje fizika, grana fizika elementarnih čestica i polja, na određeno vrijeme;
    8. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje strojarstvo, grana proizvodno strojarstvo, na određeno vrijeme;
    9. jednog suradnika u zvanju asistenta za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje strojarstvo, grana opće strojarstvo (konstrukcije), na Katedri na konstrukcije, na određeno vrijeme.

Pristupnici moraju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (N.N. 123./03., 105./04., 174./04., 46./07., 45./09., 63./11. i 94./13.)

Natječaj traje 30 dana od dana objave u Narodnim novinama.

Pristupnici pod točkama od 2. do 9. dužni su priložiti:

• preslik diplome (potvrdnice),
    • preslik rodnog lista,
    • prijepis ocjena.

10. jednog izvršitelja/izvršiteljice na radno mjesto I. vrste – stručni savjetnik (određene struke ili za                 određene poslove) na neodređeno radno vrijeme;

Posebni uvjeti:

• Završen diplomski sveučilišni studij prava (magistar prava), odnosno prijašnji sveučilišni dodiplomski studij (VSS, diplomirani pravnik)
    • Radno iskustvo: 5 godina na odgovarajućim poslovima
    • Znanje engleskog jezika
    • Znanje rada na računalu
    • Trajanje probnog rada: 6 mjeseci

Prednost imaju osobe koje su radile na provedbi EU projekata.

Uz prijavu na natječaj kandidati pod točkom 10. su dužni priložiti:

• životopis
    • preslik diplome
    • elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje
    • dokaz o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima (potvrda poslodavca o vrsti poslova, ili preslik rješenja o rasporedu ili ugovora o radu)
    • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik osobne iskaznice, vojne iskaznice, putovnice ili domovnice)
    • uvjerenje kojim se dokazuje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne stariji od 6 mjeseci).

Natječaj traje 8 dana od dana objave u Narodnim novinama.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo odnosno priložiti propisane dokaze o tom statusu.

Fakultet zadržava pravo provođenja testiranja znanja i vještina za prijavljene kandidate koji zadovoljavaju formalne uvjete, o čemu će kandidati biti pravovoremeno obaviješteni.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno čl. 13. st. 2. Zakona o ravnopravnosti spolova N.N. 82/08.

Sve informacije mogu se dobiti u Službi za upravno-pravne poslove Fakulteta.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja dostavljaju se na adresu: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu, Ruđera Boškovića 32, 21000 Split.

Nepravovremene prijave i prijave bez dokaza o ispunjavanju uvjeta neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja pristupnici će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Natječaj je izašao u “Universitasu” koji izlazi kao podlistak “Slobodne Dalmacije” i u Narodnim Novinama u srijedu 22.07.2015. Natječaj je pod točkom 1. također objavljen i u EURAXESS-u 23.07.2015., a pod točkom 10. i Zavodu za zapošljavanje,  točka 10. nije izašla u “Universitasu”.

dekan,
prof. dr. sc. Srdjan Podrug