Natječaj za upis razlikovnih programa u akademskoj godini 2015./2016.

Fakultet Elektrotehnike, Strojarstva i Brodogradnje objavljuje

za upis studenata na razlikovne programe za upis diplomskih studija Fakulteta.

• Prijave za upis razlikovnih programa, završetkom kojih osobe koje su završile pojedine stručne studije stječu mogućnost upisa diplomskih studija, se primaju, zaključno, do petka, 18. rujna 2015.
    • Prijave se predaju na šalteru Studentske službe, a uz prijavu se prilaže svjedodžba o završenom studiju, ovjereni prijepis ocjena i potvrda o duljini studiranja.
    • Ako ukupan broj prijava za pojedini razlikovni program prijeđe upisnu kvotu održati će se klasifikacijski postupak.
    • Klasifikacijski postupak za upis razlikovnih programa provodi se temeljem prosječne ocjene postignute na stručnom studiju, duljine studiranja i bodova dobivenih na testu znanja. Test znanja će se održati u srijedu, 23. rujna 2015. u 9:15 sati (amfiteatar A100).
        • Za razlikovne programe Automatike i sustava, Elektronike i računalnog inženjerstva, Elektrotehnike i Komunikacijske i informacijske tehnologije, test znanja provodi se iz kolegija Osnove elektrotehnike 1 i 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Elektrotehnike na FESB-u).

• Za razlikovni program Računarstva, test znanja provodi se iz kolegija Programiranje 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Računarstva na FESB-u).

• Za razlikovni program Strojarstva, test znanja provodi se iz kolegija Tehnička mehanika 1 i 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Strojarstva na FESB-u).

• Na temelju uspjeha ostvarenog na stručnom studiju i duljine studiranja može se ostvariti najviše 40 bodova, a na testu znanja najviše 60 bodova.

22.09.2015. – Temeljem pristiglih prijava klasifikacijski postupak će se održati za razlikovne programe Računarstva i Strojarstva.

prodekan za nastavu,
doc. dr. sc. Damir Lelas