Treći međunarodni seminar Zelena proizvodnja

21. rujna 2015
 od 09:00 do 14:00
B401, Predavaonica

Na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu će se 21. rujna 2015. održati 3. seminar: Zelena proizvodnja 2015.

Kao i u dva prethodna seminara, cilj ovogodišnjeg seminara Zelena proizvodnja je povezati sva tri sudionika Triple Helix (trostruka spirala) modela razvoja industrije: državne institucije (ministarstva, županije, gradove, itd), znanstveno-istraživačke ustanove (sveučilišta i institute) i gospodarstvo. U ovom seminaru sudjeluju predavači iz Njemačke (Ansbach University of Applied Sciences) i Hrvatske (Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu, Fakultet strojarstva i brodogradnje u Zagrebu).

Tema 3. seminara Zelena proizvodnja 2015 je Obrazovanje u području Lean i Zelene proizvodnje. Gost predavač je profesor Constantin May, koji je pokrenuo europsku inicijativu za obrazovanje u Leanu www.lean-educator.eu, a prezentirati će inovacije u području Lean obrazovanja. Iskustva u obrazovanju studenata i stručnjaka iz industrije i uslužnih djelatnosti u Hrvatskoj dat će profesor Nedeljko Štefanić. Tim Katedre za industrijsko inženjerstvo s FESB-a prezentirat će rezultate kako hrvatskih tako i europskih projekata, te programe obrazovanja.

08:30 – 09:00

Registracija sudionika

09:00 – 09:15

Pozdravne riječi