Održana predavanja izv. prof. dr. sc. Sandra Nižetića na University of British Columbia

Uspješan posjet jednom od vodećih svjetskih sveučilišta.

Izv.prof.dr.sc. Sandro Nižetić, prodekan za znanost na FESB-u, u periodu od 22.09. do 01.10. sudjelovao je radnoj posjeti na prestižnom kanadskom Sveučilištu UBC u Britanskoj Kolumbiji u Vancouveru. University of British Columbia (UBC) spada među top 40 Sveučilišta u Svijetu sa gotovo 60.000 studenata. U sklopu radne posjete održana su dva predavanja, prvo na CIRS centru (Center for Interactive Research on Sustainability) s predavanjem ”Sustainable Energy Management in Public Buildings: Removing Barriers to Energy Efficieny Projects in Croatia (UNDP project experience) te drugo predavanje na Odjelu za strojarstvo s naslovom: “Alternative Renewable Energy Concepts and Hybrid Energy Systems in a Mediterranean Climate”.

Oba predavanja su bila iznimno dobro posjećena i ostvareni su brojni kontakti koji će zasigurno pridonijeti potencijalnoj budućoj suradnji FESB-a i UBC-a.