FESB na Sajmu inovacija 2016.

Brodogradilište Brodotrogir i hotel Medena organizirali su Prvi međunarodni sajam inovacija pod nazivom Inter Innovation 2016. koji se održavao od 06. do 08. svibnja 2016. godine u hotelu Medena.

Predstavnici iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske izložili su i prezentirali 22 inovativna rješenja.

FESB su predstavljali članovi Udruge primijenjenog strojarstva te grupa studenata brodogradnje. Udruga primijenjenog strojarstva prezentirala je inovativna rješenja za 4 projekta i to Formula student, Arhimedova turbina, Motostudent i FESB e-kart.

Studenti brodogradnje predstavili su projekte Ronilica i Autonomno plovilo.

Organizatori su odlučili nagraditi tri najbolja rada te su formirali stručno povjerenstvo pred kojim su izlagači prezentirali svoj rad. Članovi stručnog povjerenstva su nakon prezentacije postavljali pitanja, a nakon vijećanja donijeli odluku o nagrađenima.

Prema ocjeni stručnog povjerenstva prvo mjesto i nagradu zaslužili su studenti brodogradnje za projekt Autonomno plovilo.

autor:Izv. prof. dr. sc. Boris Ljubenkov