Posjet ministra Orepića FESB-u

Ministar Orepić je u petak, 24. lipnja posjetio Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu gdje se susreo s dekanom Svenom Gotovcem te predstavnicima udruge DUMP, udruge mladih programera FESB-a.

Ministar Orepić je u susretu s mladim znanstvenicima naglasio kako je životna i profesionalna potreba da znanost uđe u državne institucije te je njegova želja da uskoro zažive i drugi projekti u koje bi bili uključeni mladi stručnjaci. Na kraju radnog sastanka zahvalio se mladim znanstvenicima na uloženom trudu i znanju te istaknuo kako će pokrenuti inicijativu zajedničkog rada i povezivanja studenata svih fakulteta na području Hrvatske koji se bave informatičkim znanjima u cilju novih ideja i novih projekata.  Dekan Sven Gotovac zahvalio je ministru Orepiću na dolasku te je naveo kako je ovo nastavak već dosad stvorene suradnje fakulteta i policije koja se pokazala uspješnom i kroz realizaciju projekta Safty Net.