FESB Racing Team-UPS-Motostudent projekt – Pregled natjecanja i postignuća

FESB Racing Team iz UPS-a predstavio je prvi hrvatski motostudent motocikl razvijen u potpunosti od strane studenata FESB-a. Navedeni motocikl rezultat je višemjesečnog truda svih članova tima, koji su u 6 mjeseci uspjeli pretočiti stečena znanja u realizaciju ovog projekta, te doći od ideje na papiru do funkcionalnog motocikla.

Cijeli tim otputovao je na natjecanje u Španjolsku od 06.10. – 09.10 2016 , na stazu Motorland, Aragon , gdje se ujedno održavaju i MotoGP utrke. Sve projektne, statičke i dinamičke ispite FESB Racing Team uredno je prošao i zadovoljio stroge kriterije. U jakoj konkurenciji od 36 internacionalnih timova, ostvareno je 26. u statičkim i 18. mjesto u dinamičkim testovima i vožnji. Natjecatelji su stekli nova poznanstva, razmijenili svoje znanje sa drugim inženjerima i studentima iz čitavog svijeta i vratili se obogaćeni novim iskustvima. Aktivnosti studenata iz UPS pratite na facebook stranici FESB Racing Team-a.