Predavanje: Zlatko Dizdarević – Sirija i Bliski istok – pogled iznutra

24. studenog 2016.
 od 18:00 do 20:00
Sveučilišna knjižnica,Multimedijalna dvorana

Predavanje Zlatka Dizdarevića na temu “Sirija i Bliski istok – pogled iznutra” održat će se u četvrtak, 24. studenog, s početkom u 18 sati u multimedijalnoj dvorani sjevernog tornja Sveučilišne knjižnice, R. Boškovića 31.

Zlatko Dizdarević ugledni je novinar, pisac i diplomat iz BiH. Dugogodišnji je dopisnik Oslobođenja, sa Bliskog Istoka. Opunomoćeni veleposlanik BiH u Hrvatskoj, Jordanu, Iraku, Siriji i Libanonu. Pisao je i objavljivao u brojnim novinama u Hrvatskoj, Italiji, Francuskoj, Belgiji, Njemačkoj i SAD-u, a dobitnik je više međunarodnih priznanja za novinarstvo u Europi i svijetu. Autor je devet knjiga. Na Bliski istok je prvi put otišao kao dopisnik još 1978. godine, kad je na čelu Sirije bio otac današnjeg predsjednika Bašara El Asada, Hafez El Asad. Njegove analize tamošnje političke situacije prilično se razlikuju od novosti prezentiranih u tzv. mainstream medijima.

Prilog: plakat