Studenti FESB-a u polufinalu Ericsson Innovation Awards 2017

Na Zavodu za strojarstvo i brodogradnju u Laboratoriju za aero i hibridne energetske sustave, skupina ”Flow Design” razvija bespilotnu letjelicu VECTOR i kompleksni tehnički sustav Drone OPeration Analysis-Decision System (DOPAD).

Na globalnom natječaju Ericsson Innovation Awards 2017. ”Create Zero Hunger – Future of Food” skupina studenata ”Flow Design Team” s FESB-a, pod vodstvom studenta strojarstva Karla Bosiljevca, sa svojim inovativnim konceptom za nadzor plantaža pomoću bespilotnih letjelica, plasirala se u semi-finale među trinaest najboljih inovacija. Ove godine natjecalo se je više od devet stotina timova iz cijelog svijeta, među kojima i dva tima sa zagrebačkog FER-a. Prvi prvi put je na Ericssonovom globalnom natjecanju hrvatski tim dogurao do semi-finala. Članovi tima već su razgovarali s predstavnicima Ericssona, koji im je dodijelio tri svoja stručnjaka kao mentora za daljnje natjecanje.

Informacija je dostupna na linku: https://mobile.twitter.com/EricssonCareers/status/847478932001529883/photo/1