Nogometno finale studenata za uspješnu sportsku akademsku godinu 2016/17

12. svibnja 2017.
 od 20:30 do 21:30
Nogometni teren Spinut

Sportska ak. god. 2016/17 prepuna je događanja na kojima su nastupali naši FESB-ovci. PR je malo „zakazao“, pa smo im/vam kroz kratko izvješće dužni malo pažnje i iskreno čestitati!!!

Sve je započelo veslačkom „berbom“ medalja početkom ak. god.. Studenti su pobijedili u obje discipline, veslački sprint na 500 m i u trci na 2000 m (Pribudić Tomislav, Nikola Dumičić, Bumbak Jakov, Marin Marić, Toni Čavka, Pave Kuzmanić, Batinić Zvonimir, Mario Kujundžić, Ivan Ivanušić, Luka Bušić, korm: Iva Vučemilović.), djelatnice su bile 3. (dr.sc Maja Škiljo, dipl.ing. Lada Sartori, doc. dr.sc. Ana Kuzmanić Skelin, Mag.ing. Anna Šušnjara i korm. Anđela Bartulović, asis.) , dok su profesori, potpomognuti kolegicom Kovačić, pobijedili u utrci djelatnika (Mag.ing. Maja Kovačić, Prof.dr.sc. Domazet Željko, Prof.dr.sc. Marin Despalatović, dr.sc. Perković Toni, viši asistent i korm. Mr.sc. Spomenka, Bovan, v.pred.).

Po broju studenata veslača na Splitskom sveučilištu nemaju konkurenciju pa su za regatu Sv Duje imali protivnike u miješanim studentskim i klupskim posadama gdje su bili 2. (Antonio Čoga, Pribudić Tomislav, Nikola Dumičić, Bumbak Jakov, Toni Čavka, Pave Kuzmanić, Luka Bušić, Luka Kovač). Tu su još Ivan Olah i Ivan Županović, a „imamo najavu“ za još neke nove studente veslače, buduće brucoše.

Dvostruko slavlje u badmintonu su nam priredili naši studenti, pobjednik Bruno Matošević i 3. Marko Borojević, dok nas je u jedinoj intelektualnoj igri na sveučilišnim natjecanjima, šahu, obradovao kolega Batinić Stjepan osvojivši prvo mjesto.

Nije se dogodilo 20 godina, ove smo godine imali i ženske košarkaške ekipe na Sveučilištu gdje su studentice FESB-a, za povijest uvjerljivo pobijedile jedine protivnice sa Pravnog fakulteta. Igrale su: Ena Gašperov, Kata Kukulj, Marta Di Maulo, Nikolina Žabić, Tea Stričević, Nikolina Mihaljević i Lucija Kraljević. Čestitamo!

Studenti košarkaši i dalje igraju finala, osam godina za redom, šest puta prvaci, ali im ove godine to nije pošlo za rukom. Nakon vodstva od 10 razlike, dogodio nam se ne rijetki košarkaški preokret, u biti, sami smo sebe pobijedili, i tako osvojili 2. mjesto u finalnoj utakmici protiv Kineziologije. Igrali su: Ante Tešija, Bilić Ivan, Jukić Ivan, Emil Jelavić, Luka Petrašić, Mateo Pravdić, Matijević Josip, Melvan Ivan, Zubčić Donat, Marko Marinović, Radić Ivo, Zvonimir Mihaljević, Ivan Bralić, Domazet Mario, Jukić Ante.

Iako smo lanjski odbojkaški pobjednici u konkurenciji studenata, ove godine smo imali „samo“ ekipu studentica koje su osvojile 3. mjesto. Igrale su: Filipa Matić, Marina Titlić, Andrea Milić, Rea Sunara, Kristina Barišić, Lara Mladinić, Dorotea Beljan, Dijana Vučemilo.

I još jedno finale za kraj, najmasovnije natjecanje na Sveučilištu, u futsalu. Već nekoliko godina igramo završnicu u borbi za medalje. Ove nam je godine osigurana, sa željom da bude najsjajnija. Jedini fakultet koji je uspio ući među osam najboljih sa dvije ekipe FESB1 i FESB2. FESB2 je u borbi za polufinale izgubio od Kineziologije sa kojima FESB1 igra finale. Cure su također nastavile tradiciju nastupa. Za razliku od prethodnih godina, kada su igrale i finala sa Kineziologijom, ove godine su bez medalje.

Podržimo momke ekipe FESB1, u petak, 12.05., od 20:30h na nogometnom terenu na Spinutu. Igraju: Davor Brzica, Antonio Juretić, Josip Juretić, Ivan Vidošević, Stipe Dolić, Igor Šuljić, Jure Glasović, Tomislav Ivanković, Marko Bošnjak, Joško Sentić, Mario Nazlić, Nikola Kirevski i Filip Milas.

Sudionici smo Splitskog polumaratona, utrke World for run, Sveučilišnog krosa,…, i svih sveučilišnih reprezentacija. U vaterpolu smo imali više od pola predstavnika gdje su naše kolege sa ostalim studentima sa sveučilišta postali prvaci Hrvatske i tako „vratili“ Riječanima za poraz sa Evropskih sveučilišnih igara.

U iščekivanju smo sveučilišnog prvenstva u rukometu gdje ćemo se pokušati predstaviti sa najboljim rukometašima i izboriti za najbolju sportsku sastavnicu na Sveučilištu, samo neka rukometaši budu slobodni. Nakon nekoliko godina najava ukupnog bodovanja za najbolju sastavnicu, kada smo to uvjerljivo i bili, ove godine ćemo to pokušati potvrditi u preostala dva finala.

U suradnji sa studentima, sve sportske ekipe sastavlja, priprema i vodi prof. Ivan Granić.

Čestitke svim sudionicima, a naročito osvajačima odličja, uz veliko hvala! što nesebično brane boje našeg fakulteta.