Konferencija IEEES-9 na FESB-u

Danas je na FESB-u otvorena multidisciplinarna međunarodna konferencija “9th International Exergy, Energy and Environment Symposium”

Splitski FESB je od 14. do 17.05. domaćin i glavni organizator međunarodne znanstvene konferencije ”9th International Exergy, Energy and Environment Symposium (IEEES-9)”. Konferenciji prisustvuje preko 250 znanstvenika iz 35 zemalja. Predviđeno je prezentiranje gotovo 200 znanstvenih radova iz područja energetike i utjecaja na okoliš kao i drugi zanimljivi sadržaji sa temama iz područja energetike. IEEES9 konferencija je trenutno jedna od najuglednijih konferencija u svijetu iz područja energetike, stoga velika je čast ugostiti ovakav događaj na Splitskom FESB-u i na splitskom sveučilištu. Njegovom realizacijom zasigurno će se pridonjeti vidljivosti kako FESB-a tako i splitskog sveučilišta.  Konferenciju je na splitski FESB doveo izv.prof.dr.sc. Sandro Nižetić i koji ujedno predsjedava istom, a na poziv prof.dr.sc. Ibrahima Dincera (University of Ontario Institute of Technology, Kanada), trenutno jednog od najutjecajnijih znastvenika u svijetu prema Thomson Reutersu.  Pripreme za organizaciju navedenog događaja započele su prije gotovo dvije godine a cijeli događaj je u potpunosti organiziran vlastitim snagama FESB-a. Svečano otvaranje međunarodne konferencije je održano je 15.05. u 9:00 u amfiteatru FESB-a A100, na kojem su, pored znanstvenika iz cijeloga svijeta, sudjelovali i predstavnici gospodarskih subjekata, kompanija te predstavnici državnih tijela.

Moto konferencije je ”Bringing scientist and researcher together”.

Više informacija kao i program događanja možete pronaći na stranicama: www.ieees9.fesb.unist.hr