Seminar: Pametna proizvodnja

petak
 od 08:30 do 14:15
A302, Predavaonica

Glavni cilj projekta Inovativno pametno poduzeće (INSENT) je razvoj Hrvatskog modela Inovativnog pametnog poduzeća (HR-ISE model), koji je u odnosu na svjetske modele prilagođen regionalnom načinu razmišljanja, proizvodnoj i organizacijskoj tradiciji, te specifičnoj edukaciji.

Seminar Pametna proizvodnja 2017. organiziran je u svrhu upoznavanje hrvatskih gospodarstvenika s ključnim suvremenim tehnologijama vezanim uz Key Enabling Technologies (KETs), te mogućnostima njihove primjene u hrvatskim tvrtkama. U prvom izlaganju prof. dr.sc. Nedeljko Štefanić kao član radne skupine dao je osnovne informacije o stanju digitalizacije industrije RH. Nakon njegovog predavanja, Prof. Dr.-Ing. Egon Müller prezentirao je koncept Learning Factory na Chemnitz University of Technology, te projekte uvođenja Industrije 4.0 u njemačku industriju.

Voditelj projekta INSENT prof. dr. sc. Ivica Veža prezentirao je rezultate istraživanja, posebno koncept Hrvatskog inovativnog pametnog poduzeće (HR-ISE). Dr. sc. Marko Mladineo dao je osnove modela Inteligentne montažne linije unutar Learning Factory (Tvornice koja uči) na FESB-u, a izv. prof. dr. sc. Stipe Čelar prezentirao je primjenu ERP sustava unutar iste Learning Factory. O primjeni ključnih suvremenih tehnologija u praksi prezentaciju je održao mr. sc. Duško Radović, CEO tvrtke TEH-CUT d.o.o., Zagreb.

08:30   Registracija sudionika
09:00   Pozdravne riječi
09:15  Digitalizacija industrije Republike HrvatskeProf. dr. sc. Nedeljko Štefanić, Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu
10:00  Challenges and requirements for the application of industry 4.0 and consequences in manufacturingProf. Dr.-Ing. Egon Müller, Director of the Department of Factory Planning and Factory Management, the Chemnitz University of Technology, Germany
11:00 Pauza
11:30 Koncept Inovativnog pametnog poduzeća HR-ISEProf. dr. sc. Ivica Veža, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu
12:15 Inteligentna montažna linija unutar Learning Factory (Tvornice koja uči) na FESB-uDr. sc. Marko Mladineo, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu

Information System Development in I4.0

Izv.prof. dr. sc. Stipe Čelar, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu

13:00 Uvođenje Pametne proizvodnje u TEH-CUTMr. sc. Duško Radović, CEO, TEH-CUT d.o.o., Zagreb
13:45 Okrugli stol: Uvođenje ključnih suvremenih tehnologija u RH – san ili realnost?
14:15 Ručak

Prilog: