Predstavljen novi bolid UPS-a

Članovi Udruge primijenjenog strojarstva ove subote su predstavili novi bolid FRT02 razvijen za natjecanja u sklopu Formule Student

Ove subote (8. srpnja u 17.00 sati) u amfiteatru A100 na FESB-u održana je prezentacija dva studentska projekta – bolide FRT01 i 02 koji se natječu u sklopu Formule Student, te jedinstveni projekt motocikl FRTm01 koji se natječe u sklopu Motostudenta. Oba projekta razvijena su od strane članova FESB racing teama te FESB racing teama MOTO koji djeluju na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu.

U natjecateljskoj sezoni 2017/18. članovi tima sudjelovat će na službenim natjecanjima novim, poboljšanim bolidom FRT02 koji je trenutno nakon završenog projektiranja i izrade u fazi testiranja. Unaprjeđenja se najviše očituju u smanjenju ukupne mase (ponajviše masa šasije), korištenju naprednije elektroničke upravljačke jedinice motora te naprednijoj konstrukciji ovjesa koja pridonosi lakšem upravljanju.

Našim vrijednim studentima želimo puno uspjeha na predstojećim natjecanjima!