Preminuo prof. dr. sc. Branislav Jajac

Dana 1. kolovoza 2017. godine, preminuo je prof. dr. sc. Branislav Jajac.

Branislav Jajac rođen je 1946.godine. Završio je srednju tehničku školu i Elektrotehnički fakultet u Splitu. Magistrirao je i doktorirao u Zagrebu na Elektrotehničkom fakultetu.

Od 1970. pa sve do 2014. godine radio je na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje.

Bio je dugogodišnji nastavnik na kolegiju “Osnove elektrotehnike”. Područje znanstvene djelatnosti prof. dr, sc, Branislava Jajca su sinkroni strojevi i zaštita od groma.

Autor je tri udžbenika: Teorijske osnove elektrotehnike – Elektrostatika, Istosmjerne struje i magnetizam i Izmjenične struje.

Za djelo „Teorijske osnove elektrotehnike“, svezak I, II i III. dobitnik je nagrade “Josip Juraj Strossmayer“ na području tehničkih znanosti.