Natječaj za dodjelu studentskih stipendija za 2018./2019. godinu društva IMPOL-TLM D.O.O. studentima elektrotehnike

Društvo IMPOL – TLM d. o. o. za proizvodnju i usluge, Ulica Narodnog preporoda 12, Šibenik,objavljuje natječaj za dodjelu stipendija za studente, koji će u akademskoj godini 2018./2019.biti uključeni u obrazovni program studija elektrotehnike DIPLOMSKI STUDIJ (automatika isustavi; te POSLIJEDIPLOMSKI STUDIJI (elektrotehnika – automatizacija i pogoni;)

Broj stipendija koje se dodjeljuju: 1

Stipendije se raspisuju za studente koji će u akademskoj godini 2018./2019. upisati studij prvi stupanj automatika i sustavi (UN baccalaureus) s obavezo, da će nastaviti studij na drugom stupnju elektrotehnika – automatizacija i pogoni (MAG).
Visina osnovnog iznosa stipendije 18% minimalne bruto plaće u 2018, što iznosi 619,16 kuna
mjesečno
.
Također, davatelj stipendije će studentu primatelju stipendije, koji za vrijeme studiranja živi izvan svojeg stalnog mjesta prebivališta, snositi troškove života u visini 18% minimalne bruto plaće u 2018, što iznosi 619,16 kuna mjesečno.
Primatelji stipendije će imati pravo na nastavak stipendije ako akademsku godinu završe s prosječnom ocjenom 3,5. Također, imat će mogućnost primanja dodatnog bonusa, koji će se obračunavati u postotku prema dolje navedenim kriterijima:

•  prosječna ocjena 3,6 do 3,9 – 5%
  •  prosječna ocjena 3,9 do 4,2 – 15%
  •  prosječna ocjena 4,2 do 4,5 – 25%
  •  prosječna ocjena 4,5 do 4,8 – 35%
  •  prosječna ocjena 4,8 do 5,0 – 40%

Obveze primatelja stipendije, koji sklopi ugovor, su sljedeće:

• da davatelju stipendije u roku 2 tjedna od početka svake nove akademske godine priloži potvrdu o stanovanju izvan svojeg mjesta prebivališta;
  • da u roku 2 tjedna od početka svake nove akademske godine priloži originalnu potvrdu o upisu u sljedeću akademsku godinu,
  • da u roku 2 tjedna po završetku svake akademske godine priloži originalnu potvrdu fakulteta o ispunjenim obvezama u protekloj akademskoj godini,
  • da redovito i u roku ispunjava studijske obveze, koje su predviđene studijskim programom,
  • da ne mijenja sveučilišni program prvog stupnja bez prethodne pisane suglasnosti davatelja stipendije,
  • da će tema diplomskog rada biti iz djelatnosti davatelja stipendije,
  • da će završetak studija za prvi stupanj (preddiplomski sveučilišni studij) biti najkasnije do 30. 9. 2021.
  • da će nastaviti studiranje na diplomskom sveučilišnom studiju (elektrotehnika – automatizacija i pogoni) i završiti najkasnije do 30. 9. 2023.
  • da će u roku od 2 tjedna po završetku studija davatelju stipendije predočiti potvrdu o diplomiranju,
  • da će na zahtjev davatelja stipendije u ljetnom razdoblju odraditi jednomjesečnu radnu praksu za svaku godinu studiranja,
  • da u vrijeme stipendiranja neće sklapati ugovore o zaposlenju i da se neće prijavljivati na druge natječaje za stipendiranje od strane drugih davatelja stipendija,
  • da će po završetku studija sklopiti ugovor o radu s davateljem stipendije u trajanju najmanje koliko je trajalo primanje stipendije.

Rok za podnošenje prijave: 1.10. 2018.

Prijava na natječaj mora sadržavati:

1. Popunjen obrazac »Prijava za dodjelu studentskih stipendija grupe Impol«,
  2. Motivacijsko pismo (2. strana obrasca »Prijava za dodjelu studentskih stipendija grupe Impol«)
  3. Potvrdu o upisu u studijski program studija koji je predmet ovog natječaja.
  4. Kopija potvrde Državne mature
  5. Kopija potvrde 4. razreda srednje škole

U slučaju većeg broja prijava nego što je predviđeni broj od 1 stipendije, stipendija će se dodijeliti kandidatu koji će dobiti najveći broj bodova na temelju kriterija u nastavku:

Kriterij Bodovi
1 Školski uspjeh u 4. razredu srednje škole dovoljan = 0 bodova
dobar = 1 bodova
2 Ukupna ocjena na Državnoj maturi
A – viša razina
dovoljan = 0 bodova
dobar = 1 bod
3 Državna matura – ocjena matematike
A – viša razina
dovoljan = 0 bodova
dobar = 1 bod
4 Motivacijsko pismo od 0 do 10 bodova
5 Jedan od roditelja ili zakonskih zastupnika je zaposlen u
jednom od društava grupe Impol
DA = 5 bodova
NE = 0 bodova

Prijavu na ovaj natječaj za maloljetne osobe izvršit će njihovi roditelji ili zakonski zastupnici.

Prijava na natječaj, zajedno sa svim prilozima potrebno je dostaviti u navedenom roku na adresu: IMPOL – TLM d. o. o. za proizvodnju i usluge, Ulica Narodnog preporoda 12, Šibenik, s naznakom “natječaj za stipendiju”.

U obzir će se uzimati samo one prijave, koje budu do 1. 10. 2018. pristigle na navedenu adresu ili budu s tim datumom poslane preporučenom pošiljkom.