Natječaj za upis razlikovnih studija u akademskoj godini 2020./2021.

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje objavljuje

NATJEČAJ

za upis studenata na razlikovne programe čijim završetkom se stječe pravo upisa diplomskih studija Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje.

• Prijave za upis razlikovnih programa, završetkom kojih osobe koje su završile pojedine stručne studije stječu mogućnost upisa diplomskih studija, se primaju, zaključno, do četvrtka, 24. rujna 2020.
  • Prijava se predaje na šalteru Studentske službe, a uz prijavu se prilaže svjedodžba o završenom studiju, ovjereni prijepis ocjena i potvrda o duljini studiranja.
  • U slučaju da ukupan broj prijava za pojedini razlikovni program prijeđe upisnu kvotu održati će se klasifikacijski postupak. Svi kandidati koji prijave upis razlikovnog programa obvezni su pristupiti testu znanja koji će se održati u petak, 25. rujna 2020. u 10:15 sati u dvorani A101.
  • Klasifikacijski postupak za upis razlikovnih programa provodi se temeljem prosječne ocjene postignute na prethodno završenom stručnom studiju, duljine studiranja i bodova dobivenih na testu znanja.
    • Za razlikovne programe Automatike i sustava, Elektronike i računalnog inženjerstva,  Elektrotehnike i Komunikacijske i informacijske tehnologije, test znanja provodi se iz kolegija Osnove elektrotehnike 1 i 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Elektrotehnike na FESB-u).
    • Za razlikovni program Računarstva, test znanja provodi se iz kolegija Programiranje 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Računarstva na FESB-u).
    • Za razlikovne programe Strojarstva i Brodogradnje, test znanja provodi se iz kolegija Tehnička mehanika 1 i 2 (prema nastavnom programu stručnog studija Strojarstva i Brodogradnje na FESB-u).
  • Na temelju uspjeha ostvarenog na stručnom studiju i duljine studiranja može se ostvariti najviše 40 bodova, a na testu znanja najviše 60 bodova.

dekan,
prof. dr. sc. Sven Gotovac