Dodijeljene nagrade za znanost Sveučilišta u Splitu

Svečana dodjela Nagrade za znanost Sveučilišta u Splitu za 2020. godinu održana je u utorak 16. ožujka, ispred Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. Svečanosti su nazočili rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić s prorektorima, prof. dr. sc. Leandrom Vranješ Markić, prof. dr. sc. Tomislavom Kilićem i prof. dr. sc. Goranom KardumomLuka Brčić, zamjenik župana Splitsko-dalmatinske županije, gradonačelnik grada Splita Andro Krstulović Opara, članovi akademske zajednice te ostali uvaženi gosti.

Nagrade su dodijeljene najproduktivnijim znanstvenicima čiji je rad značajno pridonio prepoznatljivosti našeg Sveučilišta u znanstvenoj izvrsnosti. Među dobitnicima nagrade za znanost u području tehničkih znanosti su i naši:

• doc. dr. sc. Petar Šolić
  • prof. dr. sc. Sandro Nižetić

te u kategoriji mladih znanstvenika:

• dr. sc. Željko Penga

Čestitamo našim znanstvenicima!