Sportski uspjesi studentica i studenata FESB-a i najava budućih događanja

Unatoč epidemiološkim mjerama, a u okviru dozvoljenog, FESBovci su bili vrlo aktivni u dostupnim natjecateljskim sportskim programima.

Još na početku akademske godine veslači su nas obradovali pobjedom na FSBovoj regati u Zagrebu.

U rukometu smo najbolji na sveučilištu, neki i „ostavili krv na terenu“. Pobijedili su KIF u finalu 24:16. Igrali su: Luka Galić, Tomilsav Miletić, Luka Smoljo, Hrvoje Jakelić, Davor Vujičević, Toni Perkušić, Filip Volarević, Bruno Sučić, Šegrt Marin, Marino Jakus, Matej Dujmović, Nikola Jarak, Nikola Kovačević, Luka Družić, Karlo Milinković, Toma Keč.

Naši su studenti bili najbolji ili do najboljih u E-sportovima (FIFA21, League of Legends, Counter Strike, NBA 2K21, možda i na Rocket League koji se uskoro održava). Filip Papić, Marin Graovac, Marino Lučić-Raguž, Luka Nedoklan, Dario De Marchi, pobijedili su u igri League Of Legends, te bili nositelji sveučilišne ekipe na državnom natjecanju, gdje su osvojili 3. mjesto.

Košarkašice se početkom lipnja bore za broncu (Iva Majić, Rosana Mamić, Marija Maja Pavić, Zrinka Barač, Antonela Oršulić, Edita Škec, Ina Čamber, Karolina Šimkute) , kada se i košarkaši bore za finale u srazu sa KIFom (Josip Sanader, Marin Kalebić, Domagoj Bratinčević, Ante Ćavar, Donat Zubčić, Frane Bašić, Marko Plazonić, Lovre Topić, Bruno Barač, Bartul Biljak, Ivan Bartulović, Emil Jelavić, Matej Mlakić, Domagoj Šakota).

Nogometaši igraju finale protiv Kineziološkog fakulteta, u srijedu, 26.05. u 18,45h na nogometnom terenu na Spinutu. Dođite i bodrite ih. Igraju: Mario Nazlić, Marino Tešija, Stipe Dolić, Ante Šalov, Domagoj Čule, Ivan Arar, Luka Mijoč, Ante Ćulum, Filip Milas, Ivica Zlatar, Ivan Leko, Ivo Jovanović, Marko Šitum, Mišica Ante, Stipe Kurir i Ivan Vidošević.

Na sveučilišnom šahovskom prvenstvu, naše su studentice podijelile prva dva mjesta, Sara Bilić i Katarina Jozić. Natjecalo se više od 20 zainteresiranih studenata.

Tenisači, njih 10, predvođeni jedinom kolegicom, Eni Anić, nekadašnjom natjecateljicom, branit će boje FESBa u individualnoj konkurenciji, u subotu 22.05.

Natjecali smo se i u krosu, individualno. 16 naših studenata nas je predstavljalo. Bilo je teško biti bolji od nekih profesionalaca, zato je zapaženo 5. mjesto odličan rezultat.

Do kraja akademske godine očekuje nas još natjecanja. Po brojnošću aktivnih studenata, kao da pandemije i nema, ili smo ipak shvatili da je kretanje važno, a natjecati se može svatko. Ohrabrite se i sudjelujte! Ekipe vodi i priprema prof. Ivan Granić u suradnji sa studentima.

Čestitke svima i sretno u daljnjim nastupima do narednog izvješća.