Novi termin za cijepljenje protiv bolesti COVID-19

Iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije obavještavaju kako će ove subote, 29. svibnja, cijepiti studente koji zbog spriječenosti nisu mogli doći na cijepljenje protiv bolest Covid 19 u prošlu subotu. Cijepljenje će biti organizirano u Spaladium Areni (Ulica Zrinsko Frankopanska 211, Split) prema sljedećem rasporedu:

• Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilišni centar za stručne studije te Studiji Hotelijerstva i Mediteranske poljoprivrede u 9:00 sati;
  • Kemijsko-tehnološki fakultet u 9:15 sati;
  • Filozofski fakultet u 9:30 sati;
  • Pravni fakultet u 9:45 sati;
  • Kineziološki fakultet, Pomorski fakultet i Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije u 10:00 sati;
  • Ekonomski fakultet u 10:15 sati;
  • Umjetnička akademija i Katoličko-bogoslovni fakultet u 10:30 sati;
  • Sveučilišni odjel za studije mora u 10:45 sati; te
  • Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u 11:00 sati.

Zainteresirani studenti sa sobom trebaju donijeti zdravstvenu iskaznicu, odnosno europsku iskaznicu ili putovnicu ukoliko nemaju zdravstveno osiguranje u Republici Hrvatskoj. Cijepit će se cjepivom Comirnaty (Pfizer). Studenti koji su preboljeli bolest Covid-19, pri čemu nije prošlo 3 mjeseca od završetka bolesti, neće se cijepiti. Studenti koji su preboljeli bolest Covid-19, a prošlo je od 3 do 6 mjeseci od završetka bolesti, primit će se samo jednu dozu cjepiva. Svi ostali cijepit će se dvjema dozama s predviđenim razmakom od 6 tjedana.