Održana svečanost povodom 61. rođendana FESB-a

Dana 18. lipnja 2015. godine održana je svečanost povodom proslave Dana Fakulteta.

Od uzvanika prisutni su bili predstavnik župana Splitsko-dalmatinske županije Damir Brčić, mag. ing., pročelnik Upravnog odjela za informatiku i zajedničke poslove, gradonačelnik Splita prof. dr. sc. Ivica Puljak, rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić, te prorektori Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Đurđica Miletić, prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić i prof. dr. sc. Tomislav Kilić.

Rođendan FESB-u su čestitali predstavnik župana, gradonačelnik i rektor istaknuvši značaj FESB-a za Splitsko-dalmatinsku županiju, grad Split i Sveučilište u Splitu

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je dekan FESB-a prof. dr. sc. Srdjan Podrug. Kroz prezentaciju osvrnuo se na uspjehe djelatnika i studenata FESB-a, te na aktivnosti koje su obilježili tekuću akademsku godinu.

U drugom dijelu svečanosti dodijeljene su nagrade studentima i zahvalnice bivšim zaposlenicima Fakulteta.

Dekanova nagrada najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu za akademsku godinu 2019./2020.:

• Blaškić Robert, preddiplomski sveučilišni studij Elektrotehnika i informacijska tehnologija
  • Braić Mirko, preddiplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Čorić Ivan, preddiplomski sveučilišni studij Strojarstvo
  • Vidjak Klementina, diplomski sveučilišni studij Elektronika i računalno inženjerstvo
  • Boban Matea, diplomski sveučilišni studij Komunikacijska i informacijska tehnologija
  • Pinjušić Tomas, diplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Samardžić Domagoj, diplomski sveučilišni studij Strojarstvo
  • Dundić Dario, preddiplomski stručni studij Računarstvo

Dekanova nagrada najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu za akademsku godinu 2020./2021.:

• Kaselj Petar, preddiplomski sveučilišni studij Elektrotehnika i informacijska tehnologija
  • Kvesić Julija, preddiplomski sveučilišni studij Elektrotehnika i informacijska tehnologija
  • Kožul Ivana, preddiplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Kunac Marko, preddiplomski sveučilišni studij Strojarstvo
  • Solje Sofija, diplomski sveučilišni studij Automatika i sustavi
  • Veić Lucija, diplomski sveučilišni studij Elektronika i računalno inženjerstvo
  • Rajevskij Mislav, diplomski sveučilišni studij Elektrotehnika
  • Perić Marin, diplomski sveučilišni studij Komunikacijska i informacijska tehnologija
  • Čulina Jelena, diplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Livajić Matej, diplomski sveučilišni studij Strojarstvo
  • Vilić Marin, preddiplomski stručni studij Računarstvo

Priznanje Ivanu Biuku za ostvaren izniman uspjeh na ispitima državne mature u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2019./2020.

Nagrada Hrvoje Dujmić:

Dodijeljena je studentima: Slavenu Damjanoviću, Mateu Marušiću, Mateju Mlakiću i Draženu Bariću koji su organizirali te zajedno s kolegama s drugih sastavnica splitskog Sveučilišta sudjelovali u akciji “Studenti pomažu”. Naime, oni su tijekom pandemije COVID-19 osmislili i proveli inicijativu kreiranja i proizvodnje zaštitnih vizira za liječničko osoblje. Nakon mjesec dana, a u nekim mjestima akcija je trajala i duže, studenti su uspjeli: uključiti 349 pojedinaca i 27 institucija (uglavnom fakulteta ili škola), staviti u pogon preko 523 3D printera, isporučiti 12 555 vizira, organizirati Akciju sa 16 koordinatora i uključiti preko 30 osoba koje su pomogle u procesu sastavljanja i distribucije vizira. Stoga je Fakultet nagradio četvoricu svojih studenata jer su svojim djelima pokazali iznimnu humanost, inspirirali druge svojim djelima te postali primjer drugima.

Zahvalnice bivšim djelatnicima koji su otišli u mirovinu u prethodne dvije godine:

• prof. emer.dr. sc. Frano Barbir
  • Nada Damić
  • Ivanka Damjanović
  • Ljiljana Grubišić Puzigača
  • prof. dr. sc. Jadranka Marasović
  • Ankica Martinis
  • prof. dr .sc. Zoran Milas
  • prof. dr. sc. Julije Ožegović
  • Zoran Punda
  • Anđelko Purko
  • Milka Radonić
  • Nada Sablić
  • Ankica Šale
  • Silvana Trkulja
  • prof. emer. dr. sc. Ivica Veža
  • Mara Vukušić

Svečanost se održala uz pridržavanje epidemioloških mjera te su na njoj bili prisutni nagrađeni s pratnjom, a ostali su svečanost mogli pratiti putem poveznice: stream.fesb.hr.

Snimka svečanosti se može pogledati na sljedećoj poveznici.