Održana Završna konferencija projekta Dig IT

U ponedjeljak 21. ožujka 2022. godine u 11:30 sati na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu u dvorani A100, održala se Završna konferencija projekta „Dig IT – Izrada standarda zanimanja i standarda kvalifikacija u djelatnostima računarstva“.
Riječ je o projektu financijske vrijednosti od 3.791.506,00 kuna koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda, financijsko razdoblje Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., iz poziva Provedba HKO-a na razini visokog obrazovanja UP.03.1.1.03
Voditelj projekta izv. prof. dr. sc. Toni Perković je, uz koordinatore s Partnerskih institiucija, prof. dr. sc. Ivicu Botičkog s FER-a, izv. prof. dr. sc. Ivana Štajduhara s RITEH-a, izv. prof. dr. sc. Irenu Galić s FERIT-a te izv. prof. dr. sc. Marija Miličevića s UNIDU Odjela za elektrotehniku i računarstvo, predstavio izrađena 4 standarda zanimanja i 4 standarda kvalifikacija za ključna područja računarstva.
To su: Magistar/magistra inženjer/ka računarstva – smjer podatkovne znanosti, Magistar/magistra inženjerka računarstva – smjer računalno inženjerstvo, Magistar/magistra inženjer/ka računarstva – smjer softversko inženjerstvo te sveučilišni prvostupnik/prvostupnica računarstva.
Do kraja rujna 2023. godine uskladit će se studijski programi sa standardima kvalifikacija.
Hvala Partnerima i angažiranim poslodavcima na trudu, radu te ugodnoj i produktivnoj suradnji tijekom provedbe Projekta.