Ante Lojić Kapetanović, mag. ing., dobitnik nagrade za najbolji studentski rad u sklopu konferencije IMBioC 2022

Ante Lojić Kapetanović, mag. ing., doktorand na projektu znanstvenog centra izvrsnosti DATACROSS dobitnik je nagrade za najbolji studentski rad u sklopu konferencije IEEE International Microwave Biomedical Conference održane 16.-18. svibnja 2022. u Suzhouu, Kina.
Nagrada
Povjerenstvo konferencije za dodjelu nagrada iz velikog broja studentskih radova odabralo je njih 20 na temelju originalnosti znanstvenog doprinosa, značaja i tehničke ispravnosti. Autori odabranih 20 radova sudjelovali su u natjecanju na temelju kojih je odabran i najbolji rad temeljem znanstvenog doprinosa i kvalitete prezentacije.
Nagrada mu je uručena 18. svibnja 2022. za rad pod naslovom Assessment of absorbed power density on realistic tissue models at millimetre waves koji je nastao u kolaboraciji s znanstveno-istraživačkom grupom eWAVES u sklopu  IETR/CNRS instituta u Francuskoj. Suautori na radu su M. Zhadobov (IETR/CNRS), G. Sacco (IETR/CNRS) i njegov mentor D. Poljak.