Preminula dr. sc. Anuška Štambuk

S tugom i boli u srcu opraštamo se od naše dugogodišnje kolegice i nastavnice dr. sc. Anuške Štambuk, koja nas je zauvijek napustila 27. svibnja 2022. godine u 85. godini života. Pogreb je obavljen u krugu najbližih 31. svibnja 2022. godine na groblju Lovrinac.

Anuška Štambuk se rodila 1938. godine u Splitu. Osnovnu školu i gimnaziju je završila u Splitu, a Engleski i komparativnu književnost diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1962. godine. Godine 1975. je magistrirala, a 1996. godine je doktorirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu obranivši disertaciju naslova: “Hrvatsko elektroničko nazivlje i problemi dvojezičnog rječnika”.

Od 1962. do 1985. godine bila je zaposlena kao profesor engleskog jezika na gimnaziji u Splitu, a 1985. godine se zapošljava kao predavač na našem Fakultetu gdje radi do odlaska u mirovinu 2004. godine.

Kao rezultat rada na projektima tadašnjeg Ministarstva znanosti i tehnologije kao koautor je, između ostalog, objavila i dva rječnika: “Englesko-hrvatski i hrvatsko-engleski rječnik elektronike” 1991. godine i “Rječnik komunikacijske tehnologije” 1996. godine.

Počivala u miru.