SoftCOM 2022.- 30. međunarodna znanstvena konferencija SoftCOM

30. međunarodna znanstvena konferencija o softveru, telekomunikacijama i računalnim mrežama SoftCOM 2022 održana je u hotelu Radissnon Blu Split 22.-24. rujna 2021., u hibridnom formatu uz mogućnost sudjelovanja uživo i virtualno.

Softcom 2022

Plenarna sjednica održana je u petak 24. rujna 2022. u 11 sati u velikoj dvorani hotela Radisson Blu Split. U okviru plenarne sjednice održana su dva izlaganja. Plenarno izlaganje pod naslovom “Yes!, Agile for hardware R&D really works” održao je Elia Berteletti, PhD, Partner, McKinsey & Company. Plenarno izlaganje pod naslovom 5G networks, impact on the industry and cloud-native transformation” održao je Ante Mihovilovic,, VP and Head of Product Development Unit Packet Core, Ericsson AB.

Pored znanstvenog dijela konferencije održana je stručna radionica posvećena temama iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije te Gospodarski forum. U okviru cjelovitog programa održano je ukupno 130 prezentacija znanstvenih i stručnih radova. Znanstveni radovi prezentirani na konferenciji bit će uvršteni u bazu znanstvenih radova IEEE Xplore Digital Library.

Znanstveni program konferencije obuhvatio je ukupno 16 sjednica. U okvru općeg dijela programa održane su sjednice:  Machine Learning Applications I/II, Signal Processing, 5G&B5G Technologijes, Wireless Communications, Optical Communications, Software and System Engineering, Vehicular Communications, IoT Systems and Services, and Natural Language Processing. Posebne sjednice posvećene su aktualnim temama iz područja informacijske i komunikacijske tehnologije uključujući: QoS in Wired and Wireless Networks, Ad Hoc and Sensor Networks, Green Networking and Computing, Security and Digital Forensics, Environmental Electromagnetic Compatibility, Robotic and ICT Assisted Wellbeing i Advanced Educational Technologies.

U okviru Gospodarskog foruma održana je radionica 11th Workshop on Software Engineering in Practice, te radionica Workshop on Process Compliance and Control.

U okviru posebnog dijela programa za studente odražana je radionica za doktorande  PhD Forum, te radionica za studente diplomskih studija 21th Ericsson Nikola Tesla Summer Camp workshop.

Program konferencije SoftCOM 2022 je dostupan na mrežnoj stranici http://softcom2022.fesb.unist.hr/program/.