Senzacionalan uspjeh naših studentica!

U finalu Svjetskog prvenstva u džudu u Taškentu, najvažnijem ovogodišnjem natjecanju za judaše, za zlato u kategoriji do 70 kilograma po prvi puta borile su se dvije Hrvatice – braniteljica naslova, bivša studentica našeg Fakulteta, Barbara Matić i Zagrepčanka Lara Cvjetko, odnedavno studentica 2. godine preddiplomskog sveučilišnog studija Računarstva na našem Fakultetu. Pobjedu je ovog puta odnijela Barbara nakon minute i pol finalne borbe.

Barbari je ovo drugo svjetsko zlato nakon što je prošle godine pobijedila u Budimpešti. Barbara je dva puta bila i juniorska svjetska prvakinja (2013., 2014.) te je bila dva puta treća na europskim prvenstvima (2014., 2017.) te na Europskim igrama u Minsku (2019.). Lari je, s druge strane, ovo prva velika seniorska medalja. Čestitamo djevojkama na ovom doista povijesnom uspjehu!