9. FantaSTikon: konvencija fantastike, igara i znanstvene fantastike

Udruga za fantastiku, igre i znanstvenu fantastiku F&ST predstavlja novo, deveto po redu, izdanje konvencije FantaSTikon, koja će se održati ovog vikenda, od petka do nedjelje, 17. do 19. ožujka 2023. godine, u prostorima našeg Fakulteta. Podteme ovogodišnje konvencije su dvorci i Rumunjska. Kao i prethodnih godina, program konvencije obiluje brojnim zanimljivim znanstveno-popularnim i ostalim predavanjima, a posjetitelji konvencije imat će i priliku odmjeriti snage u raznovrsnim društvenim i igrama uživljavanja u uloge te će moći provjeriti svoje znanje (i osvojiti nagrade) u nekoliko različitih tematskih kvizova. U sklopu konvencije održat će se i radionice pisanja te predstavljanje Centra za kreativno pisanje (CeKaPe), a od dodatnih zanimljivosti izdvaja se radionica osnova plesnog stila West Coast Swing. Detaljnije informacije o programu i satnicama mogu se pronaći na stranicama FantaSTikona i na društvenim mrežama.

Ulaznice za konvenciju, po simboličnim cijenama, moći će se nabaviti na info pultu, a za sve studente i djelatnike našeg Fakulteta ulaz je BESPLATAN! (Status studenta/djelatnika dokazuje se pokazivanjem studentske iskaznice ili uvidom u imenik djelatnika na ulazu.)

Organizatorima i svim posjetiteljima želimo pregršt dobre zabave!