Podržite humanitarnu akciju “Svi za Mašu”!

Pozivaju se svi studenti i djelatnici Fakulteta da podrže humanitarnu akciju za prikupljanje sredstava za našu bivšu studenticu Mašu Bulatović. 2009. godine, tada šesnaestogodišnjoj Maši jedna nepromišljena mladenačka odluka, u doslovno jednom trenutku, u potpunosti je promijenila život i učinila je stopostotnim invalidom. No, kako je sama rekla u intervju koji je dala Slobodnoj Dalmaciji, Maša je čvrsto odlučila ostati pozitivna, nije se zatvorila u kuću, već radi sve kontra. Nakon završetka srednje škole, upisala i 2016. završila studij Industrijskog inženjerstva na našem Fakultetu, nakon kojeg je dobila stalan posao u jednoj IT tvrtci.  Za uspjehe tijekom studiranja nagrađena je Dekanovom nagradom. U slobodno vrijeme voli putovati, svira klavir i gitaru, bavi se plivanjem i slika te ističe da je jedino što joj nedostaje više sna i više vremena da ostvari sve želje koje ima.

Na žalost, 2021. godine Maša je morala naglo prekinuti sve aktivnosti, jer joj se zbog sjedenja u kolicima otvorila dekubitalna rana koja joj ugrožava život. To je postala prepreka koju Maša ne može sama savladati, kao što je sve druge prepreke do sada savladala, i stoga joj je potrebna pomoć. Maši je nužna je operacija na koju čeka više od godinu dana, a jedini tretman dostupan u Hrvatskoj koji pomaže sanirati ranu, dok čeka operaciju, je negativna kompresija. Budući da Hrvatsko zdravstveno osiguranje ne pokriva troškove negativne kompresije, kao ni troškove postoperativnog tretmana, iz Udruge za pomoć mladima (HELP) – u kojoj Maša volontira – pokrenuli su humanitarnu akciju kojom će pokušati prikupiti prijeko potrebna novčana sredstva, u iznosu od ukupno 60.000 €.  Naš Fakultet odlučio je podržati ovu akciju te će, u tu svrhu, u atriju Fakulteta u sljedećim danima, za vrijeme trajanja akcije, biti postavljene donacijske kutije, a podaci potrebni za uplatu novčane donacije mogu se pronaći i na poveznici https://svizamashu.com/.

U nastavku je popis svih događanja koja će se odvijati u sklopu akcije SVI ZA MAŠU:

• subota, 3. lipnja 2023.: Humanitarni koncert bendova La Volpe, The Splitters, Djigibaoo i Zo u atriju našeg Fakulteta;
  • utorak, 6. lipnja 2023.: Aukcija umjetničkih radova u organizaciji Hrvatske udruge likovnih umjetnika (HULU) u splitskoj Kazališnoj kavani;
  • ponedjeljak, 12. lipnja 2023.: Humanitarni koncert gradskog zbora Brodosplit, mandolinskog orkestra Sanctus Domino, te bendova Justin’s Johnson i TBF u splitskom HNK;
  • ponedjeljak, 19. lipnja 2023.: Sportske igre (košarka, stolni tenis, kuglanje) u kolicima ”Probaj i ti” u splitskoj četvrti Varoš gdje Maša živi.

Vjerujemo da ćete se odazvati ovoj humanitarnoj akciji kako bi pomogli našoj bivšoj studentici da savlada i ovu, za njen život opasnu, prepreku.