PROSLAVLJENA 63. OBLJETNICA OSNUTKA FESB-A

Dana 02. lipnja 2023. godine održana je svečanost povodom proslave Dana Fakulteta.

Svečanoj sjednici je, uz domaćine v.d. dekana prof. Branimira Lelu, izv. prof. dr sc. Teu Marasović i izv. prof. dr. sc. Petara Šolića, prisustvovalo oko dvjesto pedeset gostiju. Među njima su bili predstavnici tvrtki i srednjih škola s kojima FESB ima dugogodišnju suradnju te bivši i sadašnji studenti i djelatnici FESB-a.

Od uzvanika prisutni su bili rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić, gradonačelnik Splita prof. dr. sc. Ivica Puljak, prorektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Nikša Jajac, te čelnici sastavnica Sveučilišta u Splitu i srodnih tehničkih fakulteta iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

63. rođendan FESB-u su čestitali gradonačelnik i rektor istaknuvši značaj FESB-a za Sveučilište u Splitu, grad Split, Splitsko-dalmatinsku županiju ali i Republiku Hrvatsku.

Izvješće o radu u protekloj godini podnio je v.d. dekana FESB-a prof. dr. sc. Branimir Lela. U Izvješću se osvrnuo na uspjehe djelatnika i studenata FESB-a, te na aktivnosti koje su obilježili tekuću akademsku godinu.

U drugom dijelu svečanosti dodijeljene su nagrade studentima te zahvalnice partnerima i bivšim zaposlenicima Fakulteta.

Dekanova nagrada najuspješnijim studentima na pojedinom studijskom programu za akademsku godinu 2022./2023.:

• Ivan Burazin, preddiplomski sveučilišni studij Elektrotehnika i informacijska tehnologija,
  • Morena Granić, preddiplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Borna Japundžić, preddiplomski sveučilišni studij Strojarstvo
  • Julija Kvesić, diplomski sveučilišni studij Elektronika i računalno inženjerstvo
  • Ivan Pućo, diplomski sveučilišni studij Komunikacijska i informacijska tehnologija
  • Mislav Ivanda, diplomski sveučilišni studij Računarstvo
  • Sara Radić, preddiplomski stručni studij Računarstvo

Zahvalnice bivšim djelatnicima koji su otišli u mirovinu u prethodnoj godini:

• Ivanka Bonači
  • Duško Brnić
  • doc. dr. sc. Miro Bugarin
  • prof. dr. sc. Rino Lucić
  • Petar Vuletić

Zahvalnice školama iz kojih je najveći broj maturanata završio jedan od studija FESB-a u prethodnoj akademskoj godini:

• III. gimnazija Split
  • Elektrotehnička škola Split
  • IV. gimnazija “Marko Marulić” Split
  • V. gimnazija “Vladimir Nazor” Split
  • I. gimnazija Split
  • Srednja škola Ivana Lucića Trogir

Zahvalnice tvrtkama koje su prethodnoj godini zaposlile najveći broj studenata koji su završili neki od studija na FESB-u:

• Ericsson Nikola Tesla d.d.
  • HUMAN RESOURCE PRODIGY d.o.o.
  • BLANK DEVELOPMENT d.o.o.