Natječaj za dodjelu stipendija iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija

Na temelju točke XI. Odluke ministra obrane o kriterijima za dodjelu stipendija vojnim stipendistima od 28. srpnja 2023., Ministarstvo obrane Republike Hrvatske raspisuje javni poziv za dodjelu stipendija iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Stipendije se dodjeljuju redovitim studentima na sveučilišnim ili stručnim studijima akreditiranim u znanstvenim poljima elektrotehnika, računarstvo, informacijsko komunikacijske znanosti i drugim srodnim studijima iz područja informacijsko komunikacijskih tehnologija u akademskoj godini 2023./2024., kako slijedi:

• do 10 stipendija studentima koji studij završavaju u 2024. godini
  • do 10 stipendija studentima koji studij završavaju u 2025. godini
  • do 10 stipendija studentima koji studij završavaju u 2026. godini
  • do 10 stipendija studentima koji studij završavaju u 2027. godini
  • do 10 stipendija studentima koji studij završavaju u 2028. godini

Kandidati/kinje se mogu prijaviti za dodjelu stipendije tijekom redovitog sveučilišnog ili stručnog studija putem prijavnog obrasca za stipendiranje studenata. Rok za podnošenje prijava je 15. studenog 2023.

Uvjeti koje moraju ispunjavati kandidati/kinje:

• državljanstvo Republike Hrvatske
  • prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj neprekidno najmanje jednu godinu do dana objave javnog poziva
  • redoviti studenti sveučilišnih ili stručnih studija iz područja informacijsko komunikacijskih tehnologija koji su sve godine studija upisali redovito bez ponavljanja godine
  • opći uspjeh najmanje 3,00 u posljednjoj godini obrazovanja
  • da nisu korisnici stipendije u svrhu zaposlenja kod drugog poslodavca
  • da nisu pravomoćno osuđivani/e za kaznena djela navedena u članku 35. stavku 1. podstavku 2.Zakona o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske („Narodne novine“, br. 73/13, 75/15, 50/16, 30/18 i 125/19).

Kandidati/kinje se prijavljuju odnosno dostavljaju dokaze o ispunjenju uvjeta u propisanom roku elektronički na prijam_dvs@morh.hr ili pismeno na adresu: Središnjica za upravljanje osobljem, Ilica 256b, 10000 Zagreb. Za dodatne informacije u vezi s javnim pozivom kandidati/kinje se mogu obratiti Središnjici za upravljanje osobljem (tel. 01/3784-812, tel. 01/3784-814).