Posjet studenata Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti (HAKOM)

Studenti sveučilišnih diplomskih studija Bežične komunikacije, Telekomunikacije i informatika te Elektronika, posjetili su 09. 11. 2023. godine Hrvatsku regulatornu agenciju za mrežne djelatnosti (HAKOM) u Splitu, u sklopu predmeta Mjerenja u bežičnim sustavima prof. dr. sc. Zorana Blaževića. Studente su tijekom ovog stručnog posjeta vodili prof. dr. sc. Zoran Blažević i doc. dr. sc. Maja Škiljo, te im se pridružio i izv. prof. dr. sc. Toni Perković.

Voditelj Odsjeka kontrole RF spektra Split Luka Vujević i njegovi suradnici su predstavili djelatnosti koje pokriva odsjek HAKOM-a u Splitu. Objašnjene su i pokazane procedure prilikom mjerenja i detekcije smetnji u radio spektru te je studentima pokazana najnovija oprema i rad s uređajima na terenu.